Adalet Yürüyüşü'ne taşlı saldırı!

1847 izlenme 01 Temmuz 2017
Reklamlar
Adalet Yürüyüşü'nde 17. gün

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara’dan başlattığı ve on binlerce yurttaşın katılımıyla süren Adalet Yürüyüşü’nde 17. güne girildi.

Adalet Yürüyüşü'nde 17. gün


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Ankara Güvenpark’tan başlattığı Adalet Yürüyüşü'nün 17. günü Sakarya şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunan Akyazı Ormanköy mevkiinde başladı.

adalet-yuruyusu-nde-17-gun-313243-1.
Yürüyüşte bir grup tarafından yürüyen yurttaşlara taşlı saldırıda bulunuldu (Ayrıntılar geliyor...)

Adalet Yürüyüşü'nün 17. gününe yazarlar Aslı Erdoğan, Aslı Perker, Ceren Sözeri, Belma Fırat, Hacer Yeni, Ilgın Sönmez, Nazlı Karabıyıkoğlu, Ayşegül Tözeren, Ruhan Bilkay, Karen Alguadiş, Ebru Nihan Celkan, Ayşe Önal da katıldı.

Yürüyüşe İhsan Eliaçık, Mustafa Sarıgül, 17 baroya üye 300 avukat katılarak destek verdi.

Taraftar gruplarının da katıldığı yürüyüşte 1011 metre uzunluğunda bayrak açıldı.

Kılıçdaroğlu Ankara'dan yola çıktığından bu güne kadar yolda sürekli sıvı alırken en büyük yardımcısının sıkma portakal suyu olduğu belirtildi. Yürüyüş sırasında korumalar tarafından günde bir kez verilen sıkma portakal suyunu dircini arttırmak için içiyor.Kan basıncını dengeleyen, ve yüksek C vitamini deposu olarak bilinen portakal suyu vücut direncini arttırıcı olarak da biliniyor.

420 kilometrelik yürüyüşün ilk 16 gününde 280 kilometre yol yüründü.

"KAİNATIN DENGESİ VE ADALETİ VARDIR"

adalet-yuruyusu-nde-17-gun-313050-1.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'Adalet Yürüyüşü'nün 17'nci gününe başlarken, Sakarya'nın Akyazı İlçesi Ormanköy Mevkii'ndeki mola yerinde açıklamada bulundu. Adalet duygusunun yüceltilmesini, adaletli davranılmasını isteyen Kılıçdaroğlu, "17'nci günümüze başlıyoruz. Yine güzel bir gün. Güneş güzel ve 'Adalet Yürüyüşümüz' devam ediyor. Allah'ın yarattığı kainatın içerisinde bir dengesi ve adaleti vardır. Bu adaleti ve dengeyi bozan da maalesef insanoğludur. Biz isteriz ki adalet duygusu 7'den 70'e herkes tarafından kabul edilsin. Adalet duygusunu yüceltelim, adaletli davranalım. Hiçbir ayrım yapmaksızın, kimlik, inanç, yaşam tarzı ayrımı yapmaksızın hep birlikte huzur içerisinde yaşayalım. Bunun temel yolu adalettir, adalettir, adalettir" dedi.


Alanya'daki orman yangınına değinen Kılıçdaroğlu, kısa sürede kontrol altına alınmasını ve önlenmesini umut ettiklerini, doğaya, kelebeğe, kuşa gösterilen saygının ağaç ve ormanlara gösterilmesi gerektiğini anlattı. CHP Genel Başkanı, şöyle devam etti:

"Ormanların olmadığı bir ülkede rahat, huzurlu yaşayamayız. bir ağacın baharda çiçek açmasının insanın ruhuna verdiği esintiyi güzelliği emin olun kimse rahat rahat başka olayda hissedemez. Onun için adalet için yürüyoruz, birlikte yürüyoruz. Beni yalnız bırakmayan, adaleti özleyen, savunan tüm dostlarıma arkadaşlarıma, değişik siyasal partilerden arkadaşlarıma, hiçbir siyasi partiye üye olmayan vatandaşlarıma bu adalet yürüyüşünde destek verenlere hepsine yürekten teşekkür ediyorum. Hepiniz sağolun varolun. Yolumuza devam ediyoruz. Adalet için, adalet için."

adalet-yuruyusu-nde-17-gun-313048-1.

13.00 - Aşırı sıcak nedeniyle yürüyüşe 17.00'da başlamak üzere ara verildi.

11.30 - Sabah Akyazı Ormanköy mevkiinde başlanan yürüyüşte Erenler İlçesi Bekirpaşa mevkiine ulaşılarak mola verildi. Yürüyüşe katılanlar, 'Nükleersiz gelecek için adalet', 'Çevre hakkı için adalet', 'Adalet demokrasi için', 'Kadınlar adalet istiyor', 'Herkese adalet', 'Adalet mülkün temelidir', 'Adalet' ve Halkevci Kadınlar grubu ise 'Eşitliği de adaleti de kazanacağız', 'Adalet tekmecilerin yargılanmasıdır', 'Erkek adalet değil, gerçek adalet' gibi dövizler taşıdı. Hava sıcaklığı 32 dereceye ulaşırken, asfalt yolda yapılan yürüyüşte hissedilen sıcaklık daha da yüksek oldu. Güneşten korunmaya çalışanlar şapka takarken, bazı kişiler ise şemsiyelerini açarak yürüdü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüş sırasında sık sık su içti. Yürüyüşe katılanlar kan ter içinde kalırken, yine de keyifli oldukları görüldü.

09.20 - İlk mola yerine varıldı.

adalet-yuruyusu-nde-17-gun-313051-1.

adalet-yuruyusu-nde-17-gun-313070-1.


Kaynak: Birgün

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SON DAKİKA! Ünlü Türk pop şarkıcısı, besteci, söz yazarı ve bas gitarist Harun Kolçak, hayatını kaybetti! Haluk Pekşen AKP ile Öcalan'ın nasıl anlaştığını anlattı. SON DAKİKA! Basra Körfezi'nde sular ısınıyor! ABD, İran gemisine uyarı ateşi açtı! Ege şivesi ile Muhteşem HAYIR şarkısı Paylaşalım GARİ

Bakmadan Geçme!

KAPAT
CHP parti sözcüsü Selin Sayek Böke parti görevlerinden istifa etti.
http://cdn00.vidyomani.com/c/1/4/3/adalet-yuruyusu-ne-tasli-saldiri/index.html#fb