Ahmet Hakan, Cüppeli Ahmet'e ''Uydurma hadislerle milletin kafasını karıştırma" diyerek vaaz verdi.

4000 izlenme 03 Mayıs 2017
Reklamlar

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’ nün "Satranç oynayan lanetlenmiştir, satranç oynayanları seyreden de domuz eti yemiş gibidir" sözlerine “Ahmet Hakan Yorumluyor” da yer veren ünlü sunucu:

“Cübbeli Ahmet diye bir hocamız var… Malum… İşte bu hocamız, geçtiğimiz günlerde "satranç oynayan lanetlenmiştir, satranç oynayanları seyreden de domuz eti yemiş gibidir" diye Peygamberimizin bir hadisinin olduğunu öne sürmüştü.

Eski CHP Milletvekili Ziya Yergök, Diyanet'e başvurdu ve bu konuda bir görüş istedi. Diyanet'in görüşü de bugün ortaya çıktı. Diyanet şöyle diyor: "Satranç oynayan lanetlenmiştir, oyunculara bakan da domuz eti yemiş gibidir" şeklinde söylenen söz, hadis değil uydurmadır. Evet, Diyanet'in açıklaması böyle… Hep bize vaaz veren Cübbeli Ahmet'e bu akşam ben biraz vaaz vermek istiyorum: Muhterem cübbeli kardeşim! Sana dört şey söyleyeceğim.

  • Peygamberimize ait olmayan bir sözü, Peygamberimize aitmiş gibi göstererek günah işliyorsun, işleme.
  • İslam'ı satranç gibi akıl ve zeka geliştiren bir oyunu bile yasaklayan bir din gibi göstererek İslam'a iftira atıyorsun, atma.
  • Dindar vatandaşlarımızı dini konuda yanlış yönlendiriyorsun, yönlendirme. 
  • Uydurma hadislerle milletin kafasını karıştırıyorsun, karıştırma" dedi. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

GAZİ MECLİS'TE ŞOK SKANDAL!.. FLAŞ!.. ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE MUHTEŞEM ÇIKIŞ!.. Skandal YSK kararı sonrası 16 Nisan referandumuyla ilgili CHP'nin izleyeceği yol belli oldu! AKP'li Vatandaş tan Şok Eleştiri.. Son Cümleye Dikkat !!!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
CHP 'den Sosyal Medyayı Sallayan Referandum Videosu !!!