Ahmet Hakan, Cüppeli Ahmet'e ''Uydurma hadislerle milletin kafasını karıştırma" diyerek vaaz verdi.

4027 izlenme 03 Mayıs 2017
Reklamlar

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’ nün "Satranç oynayan lanetlenmiştir, satranç oynayanları seyreden de domuz eti yemiş gibidir" sözlerine “Ahmet Hakan Yorumluyor” da yer veren ünlü sunucu:

“Cübbeli Ahmet diye bir hocamız var… Malum… İşte bu hocamız, geçtiğimiz günlerde "satranç oynayan lanetlenmiştir, satranç oynayanları seyreden de domuz eti yemiş gibidir" diye Peygamberimizin bir hadisinin olduğunu öne sürmüştü.

Eski CHP Milletvekili Ziya Yergök, Diyanet'e başvurdu ve bu konuda bir görüş istedi. Diyanet'in görüşü de bugün ortaya çıktı. Diyanet şöyle diyor: "Satranç oynayan lanetlenmiştir, oyunculara bakan da domuz eti yemiş gibidir" şeklinde söylenen söz, hadis değil uydurmadır. Evet, Diyanet'in açıklaması böyle… Hep bize vaaz veren Cübbeli Ahmet'e bu akşam ben biraz vaaz vermek istiyorum: Muhterem cübbeli kardeşim! Sana dört şey söyleyeceğim.

  • Peygamberimize ait olmayan bir sözü, Peygamberimize aitmiş gibi göstererek günah işliyorsun, işleme.
  • İslam'ı satranç gibi akıl ve zeka geliştiren bir oyunu bile yasaklayan bir din gibi göstererek İslam'a iftira atıyorsun, atma.
  • Dindar vatandaşlarımızı dini konuda yanlış yönlendiriyorsun, yönlendirme. 
  • Uydurma hadislerle milletin kafasını karıştırıyorsun, karıştırma" dedi. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika.. Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşikilatı (AGİT) referandum ile tespitlerini açıkladı. Küba’da yolcu uçağı düştü: 39 ölü Fikret Hakan'ın Mezar Taşı İçin Yazdığı Vasiyet Olay Oldu Pendik Belediyesi'nden Adalet Yürüyüşü için çirkin paylaşım

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Suudi Arabistan Katar’ın develerini sınır dışı etti
http://cdn00.vidyomani.com/c/1/0/0/ahmet-hakan-cuppeli-ahmet-e-uydurma-hadislerle-milletin-kafasini-karistirma-diyerek-vaaz-verdi/index.html#fb