Ana Sayfa
30 Haziran 2017 ( 794 izlenme )
Reklamlar

AKİT YAZARI DİLİPAK'TAN AKP'YE FETÖ ŞOKU!..

Dilipak: AKP'li vekiller ifade verdi mi?


Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak bugün köşesinde FETÖ ilişki kurmuş AKP’li vekil ve bakanların ifade verip vermediğini sordu. 

Dilipak, "Banka müdürü dışardayken, bankada hesap sahibi nasıl tutuklanır?" dedi.

Dilipak “FETÖ davaları nasıl gidiyor?” başlıklı yazısında böyle geniş çaplı bir davayı görmenin kolay olmadığına işaret ederek kendisine göre dikkat edilmesi gereken noktalara işaret etti.

Yazısının bir kısmında ise AKP’li vekil ve bakanların durumunu gündeme getirdi. Dilipak şöyle dedi:

"AKP İÇİNDE İLİŞKİSİ OLANLAR VAR"

“… Mesela bugün hâlâ AK Parti’de milletvekili olan, bakan olan, geçmişte bunlarla ilişkisi olan kişiler savcılıklara ifade verdiler mi, sahip oldukları bilgi ve belgeleri paylaştılar mı, sormak gerek.Kendilerini bunlarla kim ilişkiye geçirdi, bu konuda kendilerinin geçmişte yaptıkları, kendileri ile birlikte yürüyenlerin bugün geldikleri nokta hakkında mesela en azından DDK’ya bilgi verseler de bu bilgileri DDK değerlendirse."

"YARIN O İFADELER ORTAYA ÇIKARSA NE DİYECEKSİNİZ"

" Buna yanaşmıyorlarsa bir mim koyun onların isimlerinin yanına.Bakın F. Gülen’in Amerika’daki ikameti için yargı aşamasında tezkiyede bulunan bir sürü yerli ve yabancı adam var. Bunların o mahkemeye yazılı olarak başvurup, ifadelerini geri çekmeleri gerek. Geri çekmiyorlarsa, yarın FETÖ ya da Amerikan istihbaratından birileri o gün o tezkiyede bulunan, o günden bugüne bakanlık görevlerinde bulunan, milletvekilliği yapmış, işadamı, STK temsilcisi, o gün iktidar nezdinde muteber adamların beyanlarını bir şekilde uluslararası divanlarda önümüze koyarlar.” 

”Dilipak yargıdaki yanlışlık ve çelişkilerin de sorun yaratacağına işaret ederek şu ifadeleri kullandı:

“BANKA MÜDÜRÜ DIŞARDAYKEN, HESAP AÇTIRANI NASIL TUTUKLARSINIZ?

“Bankanın müdürü dışarıda iken bankada hesap açtıran küçük tasarruf sahibini nasıl tutuklarsınız. Vakıf yöneticisi aramızda iken, vakfın kermesinde börek satanı tutuklarsanız bunu açıklayamazsınız. Eğer o tutuklanmayı hak etmişse, öteki niye dışarıda.”

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

‘ALLAH’IM, LÜTFEN BENİ BAŞKA BİR OKULA GÖNDERMELERİNİ SAĞLA’ Gelin adayı Hanife, şarkıcılığa soyundu ŞOK! CHP'li Vekile SATIRLI SALDIRI! Gökçek'ten ŞAŞIRTICI İDDİA!