Ana Sayfa
27 Mart 2017 ( 825 izlenme )
Reklamlar

AKP, Hz. Ali’nin resmini 'Evet' pankartında kullandı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Alevi Anadolu İnanç Önderleri Birliği’nin Hz. Ali’nin resmini kullanarak 'Evet' kampanyası yapması tepki çekti.


Hz. Ali’nin resminin yer aldığı “evet” pankartı, İstanbul’un Kocamustafapaşa, Zeytinburnu, Bahçelievler, Fatih gibi birçok semtine asıldı. Alevi Anadolu İnanç Önderleri Birliği’nin imzasını taşıyan pankartın İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Fakültesi’ne asılması da dikkat çekti.

İşte o pankart:
“Hazreti Ali gibi kutsal bir kişiyi seçim malzemesi yapamaz”

Odatv'de yer alan habere göre, pankarta tepki gösteren İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) CHP'li Meclis Üyesi Hüseyin Sağ, “Hiçbir dernek ya da vakıf, Alevi ya da Sünni kökenli fark etmez, tüm İslam alemi tarafından Hazreti Ali gibi kutsal bir kişiyi seçim malzemesi yapamaz” dedi. Sağ, şöyle konuştu:

“Tüm İslam alemine hakarettir. Ayrıca biz Alevileri de yaralar. İstanbul’un ana arterlerinde asılı bu pankartlar niye toplanmıyor? ‘Hayır’ yazan pankartlar toplatılıyor da bu pankart nasıl görülmüyor? Toplumunu sinir uçları ile oynamak doğru değil. Biri de çıkar başka kutsal kişilerin fotoğraflarını basarak seçim malzemesi yaparsa ne olacak? Derhal İstanbul’un neresinde olursa olsun pankartlar toplatılmalı, bu görevde Kadir Topbaş’ın.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ALMANYA'DAN BAKINCA TÜRKİYENİN DURUMU!!. İZLERSENİZ ZATEN PAYLAŞACAKSINIZ ! 15 Temmuz'da Yunanistan'a kaçan 3 askerin Türkiye'ye iade talebine ret! İBRAHİM ERKAL HAYATINI KAYBETTİ Eli öpülesi teyze Atatürk'ün posterini görünce...