Ana Sayfa
25 Mart 2017 ( 1975 izlenme )
Reklamlar

ALTAN TAN DÖKÜLDÜ... HDP'DEN AKP'YE İNANILMAZ DESTEK!

AKP’nin Şeyh Sait afişine HDP’den destek geldi


ALTAN TAN: "ŞEYH SİAD'E İNGİLİZ AJANI DİYEN ALÇAKLAR, İMPARATORLUĞU İNGİLİZLERLE ANLAŞIP PARAMPARÇA EDEN ALÇAKLARDIR"

HDP milletvekili Altan Tan, AKP'nin Diyarbakır'da astığı skandal Şeyh Sait pankartına sahip çıktı. Tan "Şeyh Said'e 'İngiliz ajanı' diyen alçaklar İngilizlerle anlaşarak İmparatorluğu paramparça eden ittihatçı artıklarıdır" dedi.

AKP Diyarbakır İl Başkanlığı, ‘Evet’ oyu için kente Şeyh Sait’li afiş asmıştı. Üzerinde Başbakan Binali Yıldırım’ın fotoğrafının olduğu afişte, “Her Evet Şeyh Sait ve arkadaşlarına bir Fatiha’dır” yazıyordu. Diyarbakır’da valiliğin önüne asılan afiş dün tepkiler üzerine indirildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın 1 Nisan’daki Diyarbakır ziyareti için bu afişi hazırlatan isim ise AKP Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Akar’ın ise Şeyh Sait’in torunu olduğu anlaşıldı. 

"HDP’DEN DESTEK GELDİ"

Tartışmalara HDP’li Altan Tan da katıldı. Tan, “Şeyh Said’e ‘İngiliz ajanı’ diyen alçaklar İngilizlerle anlaşarak İmparatorluğu paramparça eden ittihatçı artıklarıdır” dedi. 

İşte HDP’li Altan Tan’ın Şeyh Sait afişi açıklaması “Ak Parti Diyarbakır Caddelerine ‘Her Evet Şeyh Said ve arkadaşlarına bir Fatiha’dır’ pankartı astı. Şeyh Said ve arkadaşlarının Diyarbakır’ın göbeğinde Dağkapı Meydanı’ndaki mezarları 92 yıldır ailelerine teslim edilmedi. Şeyh Said’in mahkeme tutanakları 4 yıldır arşivden tasnif edildi. Latin harflerine çevrildi.7 sefer müracaat ettim Meclis Başkanı Şeyh Said’e ‘İngiliz ajanı’ diyen alçaklar İngilizlerle anlaşarak İmparatorluğu paramparça eden ittihatçı artıklarıdır. Açıklayın tüm mahkeme belgelerini, bitsin bu soytarılık!”

AKP’nin Şeyh Sait afişine HDP’den destek geldi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ATİLLA TAŞ HAKKINDA İKİ KEZ MÜEBBET!.. ŞOK OLACAKSINIZ .. AKP'Lİ ÇAMLI'DAN YİNE OLAY AÇIKLAMA!!! Kendi Seçmeninin Aklıyla Anca Bu Kadar Alay Edilir! Lütfen PAYLAŞALIM. EVET diyenler MUTLAKA İZLEMELİ.. PAYLAŞALIM. Samsunlu menemenciye tepki yağıyor