Atatürk Heykeline Saldırıya Hükümetten İlk Tepki: Çirkin Saldırıyı Nefretle Kınıyoruz

52 izlenme 31 Temmuz 2017
Reklamlar

Şanlıurfa'da Atatürk heykeline tahra ile yapılan saldırıya tepki gösteren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Çirkin saldırıyı nefretle kınıyoruz." dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref FakıbabaŞanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde seyyar satıcı M.M.'nin Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk heykeline elindeki tahra ile zarar vermeye kalkışmasıyla ile ilgili olarak Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

"ÇİRKİN SALDIRIYI NEFRETLE KINIYORUZ"

Fakıbaba, "Siverek'te Atatürk heykeline yapılan çirkin saldırıyı nefretle kınıyor, halkımıza bu provokatif eyleme itibar etmediği için teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.

VALİLİK: AKLİ DENGESİ YERİNDE DEĞİL

Şanlıurfa Valiliği tarafından Siverek İlçesi'nde seyyar satıcı Mehmet Malbora'nın Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk büstüne elindeki tahra ile zarar vermeye kalkışmasıyla ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada, kolluk kuvvetlerinin anında müdahalesiyle büste zarar verilmesinin engellendiği belirtilerek, şöyle denildi:

"Siverek'te saat 13.30'da Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk heykeline yönelik, çevreden edinilen ilk bilgilere göre, akli dengesinin yerinde olmadığı değerlendirilen Siverek doğumlu M.M. tarafından çirkin bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Kolluk kuvvetlerince olaya anında müdahale edilerek, Atatürk heykeline zarar verilmesi engellenmiştir."
"DİNİMİZDE PUTPERESTLİĞE YER YOKTUR" DEYİP SALDIRMIŞTI

Dün, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk heykelinin kaidesi üzerine çıkan Mehmet Malbora, orakla heykele zarar verdi ve "Dinimizde putperestliğe yer yoktur" diye bağırdı.

Meydanda bulunan askerler tarafından fark edilerek etkisiz hale getirilen zanlı, olay yerine gelen polisekiplerine teslim edildi. Gözaltına alınan zanlı, İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vatanım Sensin dizisinde tüyleri diken diken eden 'Mustafa Kemal Atatürk' sahnesi! Londra'da yaşayan üç çocuk annesi Lucy Ashen'in başına tam olarak bu geliyor. 21 yıldır komşusu olan yaşlı ve kimsesiz kadının evine ilk kez giriyor ve gözlerine inanamıyor. Kadınlarla tokalaşmayan Suudi Şeyhler "First Lady"lerle karşılaşınca... Haluk Pekşen: "Bu Anayasa değişikliği FETÖ’nün dönüş bileti"

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Harf Devrimine Karşı Çıkanlara Cevap.!