Atatürk Heykeline Saldırıya Hükümetten İlk Tepki: Çirkin Saldırıyı Nefretle Kınıyoruz

69 izlenme 31 Temmuz 2017
Reklamlar

Şanlıurfa'da Atatürk heykeline tahra ile yapılan saldırıya tepki gösteren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Çirkin saldırıyı nefretle kınıyoruz." dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref FakıbabaŞanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde seyyar satıcı M.M.'nin Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk heykeline elindeki tahra ile zarar vermeye kalkışmasıyla ile ilgili olarak Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

"ÇİRKİN SALDIRIYI NEFRETLE KINIYORUZ"

Fakıbaba, "Siverek'te Atatürk heykeline yapılan çirkin saldırıyı nefretle kınıyor, halkımıza bu provokatif eyleme itibar etmediği için teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.

VALİLİK: AKLİ DENGESİ YERİNDE DEĞİL

Şanlıurfa Valiliği tarafından Siverek İlçesi'nde seyyar satıcı Mehmet Malbora'nın Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk büstüne elindeki tahra ile zarar vermeye kalkışmasıyla ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada, kolluk kuvvetlerinin anında müdahalesiyle büste zarar verilmesinin engellendiği belirtilerek, şöyle denildi:

"Siverek'te saat 13.30'da Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk heykeline yönelik, çevreden edinilen ilk bilgilere göre, akli dengesinin yerinde olmadığı değerlendirilen Siverek doğumlu M.M. tarafından çirkin bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Kolluk kuvvetlerince olaya anında müdahale edilerek, Atatürk heykeline zarar verilmesi engellenmiştir."
"DİNİMİZDE PUTPERESTLİĞE YER YOKTUR" DEYİP SALDIRMIŞTI

Dün, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk heykelinin kaidesi üzerine çıkan Mehmet Malbora, orakla heykele zarar verdi ve "Dinimizde putperestliğe yer yoktur" diye bağırdı.

Meydanda bulunan askerler tarafından fark edilerek etkisiz hale getirilen zanlı, olay yerine gelen polisekiplerine teslim edildi. Gözaltına alınan zanlı, İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Binali Yıldırım istifa etti iddiası! 70 yaşındaki 'Evet'ci 'işime öyle geliyor' derken; 18 yaşındaki #Hayır'cı bakın ne diyor.... Suriyeli Sığınmacıların KONYALI ESNAFA SALDIRISININ GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI. Gelin Adayıyla İlgili Şok İtiraf: Kocasının İzniyle Gece Beni Eve Aldı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Fatih Portakal'dan Adalet Bakanına muhteşem kapak!