Ana Sayfa
12 Nisan 2017 ( 1036 izlenme )
Reklamlar

Başbakan Yıldırım'dan İNANILMAZ AÇIKLAMA!..

YILDIRIM: HDP'YE DESTEK VERDİK AMA...

Başbakan Binali Yıldırım, AKP İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Sivil Toplum Buluşması’nda hemşehri dernekleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi.

16 Nisan’da yapılacak referanduma ilişkin konuşan Başbakan Yıldırım, “Bir de diyorlar ki ‘Evet çıkarsa nasıl Yunan’ı denize döktük, sizi de denize dökeceğiz.’ Biz ‘evet’ çıkarsa onları da çağıracağız, yanaklarından öpeceğiz" dedi. 

"HDP'YE DESTEK VERDİK AMA..."

Konuşmasında terör konusuna da değinen Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu: “Güneydoğu’da sorunlar yaşadık. ‘Bir fırsat verelim.’ Verildi mi? Verildi. Ama bu fırsatı terörü azdırmak için fırsata dönüştürenlerin bölgeyi ne hale getirdiğini gördük. Yıktılar, yaktılar, hendekler kazdılar, insanları acımasızca katlettiler. Yetmedi evlerinden, yurtlarından göç etmek zorunda bıraktılar. Bölgeye 5 sefer gittim..

"BİZİ ALDATTILAR"

 O gün HDP diye bir parti ‘Ben Türkiye partisiyim. Bölgecilik, etnik milliyetçilik yapmayacağım’ diye güzel bir çıkış yaptı ve insanlar ona inandı. Kürtler de Türkler de inandı ve destek verdi. Yeni bir ses herkesi heyecanlandırdı ama 8 Haziran olunca bu partinin, bu partiyi yönetenlerin iradesinin olmadığını gördük" dedi. 

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rodrigo'nun Gitar Konçertosu İrfan Değirmenci: ''Ben Hayır diyorum bu benim fikrim. koyun kurt ile gezerdi fikir başka başka olmasa'' dedi. Çelik, Atatürk ilkelerine sahip çıkmazsak tehlike kapıda dediğim için linç edildim Siber saldırıya dikkat! BTK uyardı: O mailleri açmayın