Ana Sayfa
29 Nisan 2017 ( 749 izlenme )
Reklamlar

Beklenen oldu: Evlilik programları KHK ile yasaklandı

Evlilik programları yasaklandı


Bu akşam yayınlanan yeni KHK ile uzun süredir tartışmalara yol açan evlilik programları yasaklandı.


Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında 689 ve 690 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Buna göre Türkiye'nin gündeminde uzun süredir tartışmalara yol açan evlilik programları yasaklandı.

İşte 690 sayılı KHK'nın evlilik  programlarını yasaklayan ilgili maddesi:

“(4) Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı ve/veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HER SEÇİM AKP'YE OY VEREN VATANDAŞ BÖYLE İSYAN ETTİ Fenerbahçe Taraftar Grubu, İzmir Marşı'na Küfreden Oyuncuyu Tehdit Etti İkisi EVET diyor, İkisi HAYIR Aradaki fark nedir sizce ? Elektrikli Bisiklete 5 Kişi Binen Suriyeli Aile Ölüme Meydan Okudu