Ana Sayfa
13 Mart 2017 ( 224 izlenme )
Reklamlar

Beşiktaş Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi Hollanda ya Tepki Olarak İneğini Kesecek.

HOLLANDA ile yaşanana diplomatik kriz İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin de gündemindeydi. AK Parti ve CHP Gruplarının Hollanda’yı kınayan açıklamalarının ardından söz alan Bağımsız Meclis Üyesi ve Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi, tepki olarak Hollanda ineğini keseceğini söyledi.

Hollanda ineği, diplomatik krize kurban gidecek...

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mart ayı oturumları Türkiye ve Hollanda arasında yaşanan diplomatik krizle başladı. Meclis Başkanvekili Ahmet Selamet’in yönettiği ilk oturumda söz alan AK Parti ve CHP Grupları, yaşananları kınadı. 

İKİ PARTİDEN ORTAK SES: HOLLANDA’YI ŞİDDETLE KINIYORUZ 

AK Parti Grubu adına söz alan Kaan Şahin "Bu saldırılara karşı dik duruşu ile Türk kadının adaletsizliğe, haksızlığa karşı duruşunu tüm dünyaya gösteren Sayın Bakanımıza en kalbi duygularımızla teşekkür ediyoruz. Bu ırkçı, faşist, çağ dışı tutumun sahibi olan Hollanda hükümetini ve Rotterdam Belediyesi’ni şiddetle kınıyoruz" dedi. Daha sonra söz alan CHP Grup Sözcüsü Tonguç Çoban ise CHP’nin bütün organlarıyla Hollanda hükümetinin muamelesini şiddetle kınadıklarını belirtti..

"ÇOK DA GÜZEL SÜT VERİYORDU AMA…"

Sonrasında söz alan Bağımsız Meclis Üyesi ve Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi ise, Hollanda’yı kınadığı açıklamasının ardından, Emirli’deki çiftliğinde bulunan Hollanda cinsi ineklerden 1’ini keseceğini söyledi. Sipahi, "Bakanlarımızın hiç tehdit oluşturmadığı halde sınırdışı edilmesini kabullenemiyorum. Emirli’de bir çiftliğim var. Hollanda ineğim de var. Çok da güzel süt veriyordu ama bundan sonra kime süt verecekse versin. Allah onları bildiği gibi yapsın" diyerek kürsüden indi..

MECLİS BAŞKANI: HÜSEYİN BEY KESECEK, BİZ DE YİYECEĞİZ 

Bunun üzerine Meclis Başkanı Ahmet Selamet, "Kes hepimizi bir çağır o zaman. Evet arkadaşlar, Hüseyin Bey ineğini kesecek biz de yiyeceğiz inşallah" dedi. Sipahi ise "Ben ineği kesiyorum. Bahara doğru sizi çağırayım" açıklamasını yaptı..Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sanatçı Volkan Konak, Mustafa Kemal Atatürk hakkında hakaretler yağdıran isimlerle ilgili suç duyurusunda bulundu. Nevşin Mengü’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Skandal Sözler: Sana ne ? AKP heyetinin kafasına ‘idam ipi’ attılar! AKP o davada Kılıçdaroğlu: Çok sayıda Düzceli gelip özür diledi