Bitlis-Adilcevaz Kaymakamı'nın Muhtarlara "Köylerinizden EVET çıkmazsa Mührünüzü alırım"dediği anlaşıldı. PAYLAŞALIM

4742 izlenme 29 Mart 2017
Reklamlar

Bitlis Adilcevaz Kaymakamı Arif Karaman'ın muhtarları çağırıp ‘Ya Evet verirsiniz ya da elinizdeki mührü alırım’ diyerek tehditte bulunduğu iddiaları üzerine ilçeye giden CHP Ankara milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve PM üyesi Hüsnü Süslü, kaymakamlık binası önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Hakverdi ve Süslü, geçen günlerde Adilcevaz muhtarlarını toplayan kaymakam Karaman hakkında gelen şikayetler üzerine bölgeye giderek muhtarlar ile görüşmeler yaptı. Görüşmelerde muhtarlar, kaymakam Karaman'ın kendilerini çağırarak “köylerinden belirli bir oranda ‘Evet’ oyu çıkmadığı taktirde köylerine hizmet götürmeyeceğini, bütçeden pay ayırmayacağını ve mühürlerini ellerinden alacağını” söyleyerek tehdit ettiğini dile getirdiler.


İddialar üzerine kaymakamlık binasına giden Hakverdi ve Süslü, Karaman'ın makamında bulamayınca kaymakamlık binası önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Hakverdi açıklamasında, “Devletin kaymakamına böyle bir tehdit, böyle bir baskı yakışmaz. Önümüzde bir referandum var. Vatandaş özgür iradesi ile bir tercihte bulunacak. Evet ve ya Hayır. Evet diyen de Hayır diyen de bu ülkenin vatandaşıdır ve başımızın üzerinde yeri vardır. Ancak bir kaymakamın böylesi bir baskı ve tehditle muhtarları yanına çağırarak “Evet çıkmazsa mührünüzü elinizden alırım” demesi bir kaymakama yakışmamıştır. Biz bu işin takipçisi olacağız. Sonuna kadar bu işi basına ve yargıya taşıyacağız. Ve bu tehdidi kendisine misliyle iade edeceğiz” dedi.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rıdvan Dilmen Beşiktaş taraftarı olarak çağrını aldık ve cevabımızı verdik.. PAYLAAŞŞŞ Facebook’ta Atatürk’e hakarete tutuklama AKP'li belediye ay yıldızlı bayrağı indirip, Osmanlı bayrağı astı! Sibel Üresin, "Çok eşlilik (kuma) yasallaştırmalı, erkeğin kadını aldatması normaldir."

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Mücahid Cihad Han mastürbasyon yapan kişinin elinin ahirette hamile kalacağı söyledi.
http://cdn00.vidyomani.com/c/0/8/1/bitlis-adilcevaz-kaymakami-nin-muhtarlara-koylerinizden-evet-cikmazsa-muhrunuzu-alirim-dedigi-anlasildi-paylasalim/index.html#fb