BU TEYZEMİZİ HERKES İYİ DİNLESİN! İŞTE TÜRK KADINI...

1445 izlenme 14 Mart 2017
Reklamlar

"Kahraman TÜRK Kadını! Sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın."


17 Mart 1923 Tarsus

Mustafa Kemal İstasyon'dan şehre doğru, bir süre yaya olarak yürüdü. O'nu görmek için sabahtan itibaren yolları dolduran Tarsusluların arasından neşe ile selamlar vererek, ilerledi. O sırada ansızın bir olayla karşılaştı.

Milli Mücadele'deki çete giysili bir kadın, Atatürk 'ün yolunu keserek ayağına kapandı. Gözyaşlarıyla şöyle haykırıyordu:
- "Bastığın toprağa kurban olayım Paşam!".

Mustafa Kemal onu yerden kaldırmak için eğilirken kulağına bu kadının Kurtuluş Savaşında cephelerde çarpışmış olan (Adile Çavuş) olduğunu fısıldadılar.

Gözlerinden iki damla yaş düşen Mustafa Kemal , bu güneşten yüzü yanmış kadının elinden tutup ayağa kaldırdı ve ona şöyle seslendi:

- "Kahraman Türk kadını! Sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın."

Bir uygarlık aynen böyle yıkılır işte. Dünyayla bağlar kopar,cahil halk gaza getirilir, Düşmanlık körüklenir ve sonra etrafa karanlık çöker!..ama bu toprakta nene hatunlar bitmedi bitmeyecek ..

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gaziantep'te 3.5 Ton At ve Eşek Eti Ele Geçirildi Polis Noktasına Saldıran Canlı Bomba Terörist Böyle Öldürüldü! Ölen şeyhin parmağından su fışkırmış hep birlikte içmişler 41 yaşındaki öğretmen 13 yaşındaki öğrencisine cinsel istismardan tutuklandı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
KANAL D'den İRFAN DEĞİRMENCİ'YE AKIL ALMAZ ZULÜM!.