BU TEYZEMİZİ HERKES İYİ DİNLESİN! İŞTE TÜRK KADINI...

2479 izlenme 06 Temmuz 2017
Reklamlar

"Kahraman TÜRK Kadını! Sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın."


17 Mart 1923 Tarsus

Mustafa Kemal İstasyon'dan şehre doğru, bir süre yaya olarak yürüdü. O'nu görmek için sabahtan itibaren yolları dolduran Tarsusluların arasından neşe ile selamlar vererek, ilerledi. O sırada ansızın bir olayla karşılaştı.

Milli Mücadele'deki çete giysili bir kadın, Atatürk 'ün yolunu keserek ayağına kapandı. Gözyaşlarıyla şöyle haykırıyordu:
- "Bastığın toprağa kurban olayım Paşam!".

Mustafa Kemal onu yerden kaldırmak için eğilirken kulağına bu kadının Kurtuluş Savaşında cephelerde çarpışmış olan (Adile Çavuş) olduğunu fısıldadılar.

Gözlerinden iki damla yaş düşen Mustafa Kemal , bu güneşten yüzü yanmış kadının elinden tutup ayağa kaldırdı ve ona şöyle seslendi:

- "Kahraman Türk kadını! Sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın."

Bir uygarlık aynen böyle yıkılır işte. Dünyayla bağlar kopar,cahil halk gaza getirilir, Düşmanlık körüklenir ve sonra etrafa karanlık çöker!..ama bu toprakta nene hatunlar bitmedi bitmeyecek ...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul'da dondurma yediği için tehdit edilen çocukların verdiği yanıt, sosyal medyayı salladı ‘Yerim Destanınızı’ diyen Yeliz Koray gözaltına alındı RAHATSIZ OLANLARA İNAT LÜTFEN PAYLAŞ !!! Atatürk'e hakaret eden Mustafa Armağan'ın programı iptal edildi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!.. İLK KEZ BİR YARGIÇ REFERANDUMA İTİRAZ ETTİ!..