Ana Sayfa
05 Temmuz 2017 ( 2010 izlenme )
Reklamlar

Bursa'da "Suriyeli" gözaltıları!

Bursa'da Suriyelilere karşı tepki paylaşımlarına bulunana...
Son günlerde sosyal paylaşım sitelerinde hızla artan Suriyeli göçmenlere tepki paylaşımlarıyla ilgili flaş bir gelişme yaşandı.
 
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medya üzerinden vatandaşları sığınmacılara karşı sokağa çıkmaya çağıran paylaşımlarla ilgili, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamın da Bursa'da da operasyon düzenlendi. Gözaltılar var.
 
 
Alınan bilgiye göre, son günlerde sığınmacılara yönelik eylemler öncesinde bazı sosyal medya hesaplarından "halkı örgütleyip, sokağa dökme" yönünde paylaşımlarda bulunulması üzerine başsavcılıkça soruşturma açıldı.
 
Soruşturma kapsamında 9'u Ankara'da olan 15 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.
 
Bu kişilerden 2'si Bursa, 6'sı Ankara'da olmak üzere 8'i gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması için başlatılan çalışma ise sürüyor.
 
Soruşturma, Türk Ceza Kanunu'nun "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" başlıklı 216'ncı maddesinin birinci fıkrası kapsamında yürütülüyor.
 
Söz konusu fıkrada, "Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır." hükmü bulunuyor.

Kaynak: http://www.olaybursa.com/bursada-suriyeli-gozaltilari-220137h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Suriyelilere açık evet oyu kullandırdılar. HACI AMCAYA REFERANDUM KARARINI SORDULAR VERDİĞİ CEVAPLA YÜREKLERİ TİTRETTİ ! PAYLAAŞŞŞ !!! SON DAKİKA !!!!ERDOĞAN'IN İNTERNETE DÜŞEN AMATÖR KAMERA GÖRÜNTÜLERİ ... MUTLAKA İZLEYİN Atatürk'e hakaret eden Mustafa Armağan'ın programı iptal edildi