Cem Uzan'dan Bomba Açıklamalar! 'FETÖ'ye Haraç Vermedim Diye Tayyip Erdoğan Şirketlerimi Yağmaladı'

3933 izlenme 24 Nisan 2017
Reklamlar

Cem Cengiz Uzan (d. 26 Aralık 1960, Adapazarı), Türk iş adamı, siyasetçi ve Genç Parti (GP) genel başkanı. Aile şirketlerine 2004 yılında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulmasına dek babası Kemal Uzan ve kardeşi Hakan Uzan'la birlikte Türkiye'nin ekonomik olarak en güçlü ailelerinden birinin üyesiydi.

Türkiye'nin ilk özel televizyonu Star TV'nin kurucu ortağı olan Cem Uzan, 2002 yılında GP'yi kurarak siyasete girdi. 23 Ağustos 2002 tarihinde gerçekleştirilen Genç Parti'nin üçüncü olağanüstü kongresinde partinin genel başkanlık görevine seçildi. Genç Parti, 2002 Türkiye genel seçimleri'nde %7.25, 2007 Türkiye genel seçimleri'nde ise %3.03 oy aldı. 2'inci Ergenekon iddianâmesinde, Şener Eruygur'u askerî darbeye teşvik etmekle suçlanan Cem Uzan, siyâsî sığınma talebini kabul eden Fransa'da hayatını sürdürmektedir..

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yunanistan Eski Başbakanı Papadimos'a Bombalı Suikast Girişimi! Nevşin Mengü’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Skandal Sözler: Sana ne ? Penguen dergisinden üzücü haber Çok Şaşıracaksınız..Dünyanın Evrendeki Yeri Çöl'de Bir Kum Tanesi Kadar Bile Değil ..Ve biz, kendimizi Evren'deki "en üstün varlık" olarak görüyoruz. İnanabiliyor musunuz?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
TÜSİAD'DAN HÜKÜMETE ŞOK MESAJ!..