Ana Sayfa
26 Nisan 2017 ( 772 izlenme )
Reklamlar

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'den İstanbul için korkutan deprem uyarısı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, olası İstanbul depremi ile ilgili konuştu. Bakan "İstanbul özelinde tüm bilim adamları 2030 yılına kadar bir depremin olabileceğini söylüyor. Bu depremin de 7 şiddetinde olabileceği öngörülüyor" dedi.


Korkutan İstanbul depremi açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca gerçekleştirilen Şehircilik Şurası’nda yaptığı konuşmada çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bakan konuşmasında gelecek 30 yıl içinde Marmara’da yaşanması muhtemel büyük depreme değindi. Depreme hazırlık için kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdürülmesi gerektiğini belirten Özhaseki “Depreme dayanıksız olan yapıları böyle bırakmayıp, yenileme ve dönüşüm çalışmalarını devam ettirmeliyiz. İstanbul özelinde tüm bilim adamları 2030 yılına kadar bir depremin olabileceğini söylüyor. Bu depremin de 7 şiddetinde olabileceği öngörülüyor. Kentsel dönüşüm burada devreye girmeli ve bunu bir fırsata çevirmeliyiz. Her yıl 200 bin bağımsız birimi dönüştürebilirsek İstanbul’u depreme hazırlamış oluruz” diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şok söylem: AKP 16 Nisan’da kendi devletini mi kuracak? İşte En Cesur Seçim Hile İfşası! Helal Olsun Lütfen PAYLAŞMAYI Unutmayınız.. AKP'ye "hırsız" diyen isim AKP yöneticisi oldu AKP'LERİN BU VİDEOYU SONUNA KADAR SEYRETMEYE TAHAMMÜL EDEBİLECEKLERİNİ SANMİYORUM