Chp den gündeme bomba gibi düşen video

5039 izlenme 07 Mart 2017
Reklamlar
Bahçeli neyin karşılığı olarak çark etmiştir?

Devlet Bahçeli'nin ve 'evet' oyu kullanan MHP'li vekillerin Başkanlık sistemiyle ilgili tavrına parti tabanından tepki yağıyor...

Referanduma sunulan değişikliğin Türk Milletine hazırlanan sinsi bir projenin en önemli ayağı olduğu gerekçesiyle tüm katılanlar  ‘hayır‘ oyunda birleşmiş ve bu kararlarını deklare etmişlerdir.

Genel Merkez'in Başkanlık tutumuna karşı çıkan Gölcüklü Ülkücüler, hayırda birleşerek Başkanlık sistemiyle ilgili bir deklarasyon yayınladı.

İşte o deklorasyon:

- Bu Anayasa her türlü yetkiyi bir kişinin eline vermesiyle devleti cumhuriyet rejiminden monarşiye sürükler.

- Komünist rejimlerde olduğu gibi parti diktatoryasına kapı açar.

- Türkiye’yi bölgelere ve federasyona sürükleyecek gelişmelere çanak tutar.

- Yasama, Yürütme ve Yargı tek kişinin eline bırakılamaz. Demokrasinin vazgeçilmezi olan kuvvetler ayrılığı ilkesinden asla vazgeçilemez.

- ‘Başkanlık sistemi Türkiye’yi bölünme ve federasyona götürür‘ diyen Bahçeli’nin neyin karşılığı olarak çark ettiği ayrı bir merak konusudur.

- Kendi partisinde hukuku asla aklına getirmeyen ama her nedense kanunsuzluğa meşru zemin hazırlamayı üstüne vazife edinen bahçeli acaba kimlerden ilham almıştır."


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bahçeli'den 'hayır' diyen milliyetçilere ve CHP'ye tehdit: Referandum sonrası kaçacak delik arayacaklar Uğur Dündar: Önce Kılıçdaroğlu’nu sonra da AKP’yi devireceğiz! Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı rüşvet alırken yakalandı Mustafa Kemal'in el yazılarında Vahdettin: Yaratık, aşağılık

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BU GENÇLERİN VİDEOSU İZLENME REKORU KIRIYOR.