Chp den gündeme bomba gibi düşen video

5106 izlenme 07 Mart 2017
Reklamlar
Bahçeli neyin karşılığı olarak çark etmiştir?

Devlet Bahçeli'nin ve 'evet' oyu kullanan MHP'li vekillerin Başkanlık sistemiyle ilgili tavrına parti tabanından tepki yağıyor...

Referanduma sunulan değişikliğin Türk Milletine hazırlanan sinsi bir projenin en önemli ayağı olduğu gerekçesiyle tüm katılanlar  ‘hayır‘ oyunda birleşmiş ve bu kararlarını deklare etmişlerdir.

Genel Merkez'in Başkanlık tutumuna karşı çıkan Gölcüklü Ülkücüler, hayırda birleşerek Başkanlık sistemiyle ilgili bir deklarasyon yayınladı.

İşte o deklorasyon:

- Bu Anayasa her türlü yetkiyi bir kişinin eline vermesiyle devleti cumhuriyet rejiminden monarşiye sürükler.

- Komünist rejimlerde olduğu gibi parti diktatoryasına kapı açar.

- Türkiye’yi bölgelere ve federasyona sürükleyecek gelişmelere çanak tutar.

- Yasama, Yürütme ve Yargı tek kişinin eline bırakılamaz. Demokrasinin vazgeçilmezi olan kuvvetler ayrılığı ilkesinden asla vazgeçilemez.

- ‘Başkanlık sistemi Türkiye’yi bölünme ve federasyona götürür‘ diyen Bahçeli’nin neyin karşılığı olarak çark ettiği ayrı bir merak konusudur.

- Kendi partisinde hukuku asla aklına getirmeyen ama her nedense kanunsuzluğa meşru zemin hazırlamayı üstüne vazife edinen bahçeli acaba kimlerden ilham almıştır."


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Recep Tayyip Erdoğan: "Eyalet Sistemi olmadan Başkanlık sistemi olmaz !." ATATÜRK'E HAKARET EDENLERE MECLİS KÜRSÜSÜNDEN EREN ERDEM CEVAP VERDİ ! PAYLAŞ ! Güney Kore'den gelip saygıyla eğildileri sebebi herkesi ağlattı Gaziantepli Eski Futbolcu BARIŞ KARABIYIK'tan Rıdvan, Arda ve Burak'a tokat gibi cevap!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FLAŞ!.. CHP'li Özgür Özel Canlı Yayında SON REFERANDUM ANKETİNİ AÇIKLADI