Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: İstesem gelirim kapıdan sokmadığınız zaman da dünyayı ayağa kaldırırım

538 izlenme 06 Mart 2017
Reklamlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halkalı Yahya Kemal Bayatlı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen “Tokatlılar Gecesi”ne katıldı..

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Ben buradan Alman yönetimine sesleniyorum, demokrasiye inanan dünyaya sesleniyorum; eğer özgürlük mücadelesi yapıyorsak, eğer düşünce özgürlüğünden rahatsız değilsek, eğer demokrasiye inanıyorsak, bizim önümüzü kimse kesemez. Bu böyle bilinmelidir.

Ben Nazizmin, Almanya'da bittiğini zannediyordum. Meğerse hala devam ediyormuş. Hala devam ediyormuş açık ortada. Eğer demokrasiye inanıyorsan, benim Bakanım, hem Bakanınla görüşecek hem de orada bir salon toplantısı yapacak. Niye rahatsız oluyorsun? Bir başka Bakanım aynı şekilde. Şimdi baktık ki Hollanda da aynı şekilde bir açıklama yapmış. Vah zavallı vah. Bunlar kendi iradeleriyle hareket etmiyorlar. Kardeşlerim, şimdi zannediyorlar ki Tayyip Erdoğan Almanya'ya gelecekti. Ya ben istersem yarın gelirim. Gelirim ve kapıdan da sokmadığınız zaman veya konuşturtmadığınız zaman da ben dünyayı ayağa kaldırırım..


recep tayyip erdoğan ile ilgili görsel sonucu


Böyle adaletsiz bir yaklaşım, böyle haksız bir yaklaşımı kabullenmek mümkün değildir. Terör örgütü mensupları 'hayır' kampanyası için istedikleri her yeri serbestçe kullanabiliyor, terör örgütü yöneticileri saraylarda, yine Türkiye'den mahkum olmuş, 5 yıl 10 aya mahkum olmuş birisini alıyorsun ona madalya takıyorsun. Nerede? Cumhurbaşkanı sarayında. Sizin demokrasi anlayışınız bu mu? Bu adam Türkiye'de mahkum olmuş, 5 yıl 10 aya mahkum olmuş. Sen kalkıp buna cumhurbaşkanlığı sarayında madalya takıyorsun. İşte sizin demokrasi anlayışınız bu, özgürlük anlayışınız bu. Türkiye'de mahkum olmuş bir insanı eğer siz ülkenizde adeta beraat ettiriyorsanız, sorumlusunuz ve suçlulara yardım yataklık yapmaktan dolayı sizin yargılanmanız gerekiyor bunu da söylüyorum. Bütün bunlara rağmen benim Bakanım kendi vatandaşlarıyla kendi hemşehrileriyle bir araya gelmek isteyince hemen işler tersine dönüyor. Siz bu safsatalarınızı, külahımıza anlatın..

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şevket Çoruh Arka Sokaklar'dan çıkarılıyor mu ? Erdoğan; İster kabul edilsin, ister edilmesin Türkiye'nin yönetim sistemi değişmiştir. 'CHP'yi PKK'ya şikayet eden hangi parti?' 'Hayır'ın gerekçesi ancak bu kadar güzel anlatılır.. İzleyip Paylaşalım

Bakmadan Geçme!

KAPAT
97 Yıllık Türkiye Büyük Millet Meclisi Tarihine Damga Vuracak Konuşma - PAYLAAŞŞŞ