Darbe gecesi Erdoğan'ın CNN Türk'ten önce yaptığı ama yayınlanmayan ilk konuşması.

5404 izlenme 03 Mart 2017
Reklamlar


Darbe gecesi Erdoğan'ın CNN Türk'ten önce yaptığı ama yayınlanmayan ilk konuşması.


Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür'ün bugün kaleme aldığı "O gece Erdoğan'ın ilk konuşmasına ne oldu?" başlıklı yazısı, 15 Temmuz darbe girişiminde karanlıkta kalan önemli bir noktaya parmak basıyor. Övür yazısında, Marmaris'te tatil yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CNN Türk'te Hande Fırat'a konuşmadan yarım saat kadar önce Marmaris'te yerel gazetecilere konuştuğu, ancak bunun ana akım medyada yayınlanmadığını vurguluyor. Erdoğan'ın konuşması anında yerel Gündem gazetesi sahibi Temel Irmak tarafından Facebook'ta canlı yayınlandığını belirten Övür, "Ama ne hikmetse bu yayını ne ajanslar ne de televizyonlar görüyor" diye sorguluyor. Sabah gazetesi yazarı, yazısını şu cümleyle bitiriyor: "Çok açık, medya toptan o ilk konuşmayı görmedi. Arkasında büyük tezgâhlar, korkulardan kaynaklanan beklentiler aramayalım ama bu durumun da peşini bırakmayalım, neden acaba?"

Gündem gazetesi sahibi Temel Irmak'ın Facebook'dan canlı yayınladığı Erdoğan'ın CNN Türk'ten önce yaptığı ilk açıklaması.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kadir Mısıroğlundan 23 NİSAN'da ATATÜRK'e BÜYÜK SAYGISIZLIK... 90 TL Vatandaşlık Aidatı Mı Geliyor? Laiklliğin Değerini Bilmeyenler bu kadına kulak versin. Bu Kadın Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in değerini oraya gidince anladı ÜLKEMİZİ BEKLEYEN EN BÜYÜK TEHLİKE! Tablo Vahim ! LÜTFEN PAYLAŞALIM...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Çalışma hayatına ‘tırpan’: Erdoğan hafta tatilini kaldıran kanunu onayladı