Darbe gecesi Erdoğan'ın CNN Türk'ten önce yaptığı ama yayınlanmayan ilk konuşması.

5405 izlenme 03 Mart 2017
Reklamlar


Darbe gecesi Erdoğan'ın CNN Türk'ten önce yaptığı ama yayınlanmayan ilk konuşması.


Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür'ün bugün kaleme aldığı "O gece Erdoğan'ın ilk konuşmasına ne oldu?" başlıklı yazısı, 15 Temmuz darbe girişiminde karanlıkta kalan önemli bir noktaya parmak basıyor. Övür yazısında, Marmaris'te tatil yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CNN Türk'te Hande Fırat'a konuşmadan yarım saat kadar önce Marmaris'te yerel gazetecilere konuştuğu, ancak bunun ana akım medyada yayınlanmadığını vurguluyor. Erdoğan'ın konuşması anında yerel Gündem gazetesi sahibi Temel Irmak tarafından Facebook'ta canlı yayınlandığını belirten Övür, "Ama ne hikmetse bu yayını ne ajanslar ne de televizyonlar görüyor" diye sorguluyor. Sabah gazetesi yazarı, yazısını şu cümleyle bitiriyor: "Çok açık, medya toptan o ilk konuşmayı görmedi. Arkasında büyük tezgâhlar, korkulardan kaynaklanan beklentiler aramayalım ama bu durumun da peşini bırakmayalım, neden acaba?"

Gündem gazetesi sahibi Temel Irmak'ın Facebook'dan canlı yayınladığı Erdoğan'ın CNN Türk'ten önce yaptığı ilk açıklaması.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ERDOĞAN MİTİNGİNDE AKLA GELMEZ HAYALE GELMEZ TEZGAH... SON DAKİKA: Yunan Sahil Güvenlik Botu Ege'de Türk Gemisine Ateş Açtı Yeşilçam efsanesine büyük vefasızlık! Yılmaz Özdil Yunan ile işbirliği yapan SARIKLI vatan hainlerini anlattı. Sosyal medya sallandı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
"Atatürk bu ülkeye ne yaptı ki ? " Sorusuna Cevap (PAYLAŞ)