Ana Sayfa
06 Mayıs 2017 ( 200 izlenme )
Reklamlar

"Dert dinlemek 1 TL" dövizi taşıyan iki öğrenci 'müstehcenlik' sebebiyle gözaltına alındı

Polis, sarılıp dert dinlemeyi 'müstehcen' buldu


19 yaşındaki H.E. ile K.D. kartona yazdıkları 'Dert dinlemek 1 TL, sarılmak 1 TL' dövizleriyle Belediye Meydanı'nda oturmaya başladı. Yerde oturan kadınlara tepki gösteren bir kişi durumu polise bildirdi

Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde üniversite öğrencisi 19 yaşındaki iki kadın, kartona yazdıkları 'Dert dinlemek 1 TL, sarılmak 1 TL' yazılı dövizlerle sokağa çıktı. Bazı kişiler gençlere tepki gösterirken, bazıları sarılıp derdini anlattı. Şikayet üzerine polisin karakola götürdüğü gençler, sosyal deney kapsamında böyle bir eylemde bulunduklarını öne sürdü, ancak haklarında 'müstehcenlik'ten işlem yapıldı.

DHA'nın haberine göre, olay, dün saat 16.30 sıralarında, Nazilli Belediye Meydanı'nda meydana geldi. Adnan Menderes Üniversitesi öğrencileri 19 yaşındaki H.E. ile K.D. kartona yazdıkları 'Dert dinlemek 1 TL, sarılmak 1 TL' dövizleriyle Belediye Meydanı'nda oturmaya başladı. Dövizi okuyanların bir kısmı parayla gençlere sarıldı ya da dertleşti. Kadınlara tepki gösteren bir kişi durumu polise bildirdi.

SERBEST BIRAKILDILAR

Meydana gelen polis, iki üniversiteli kadına ve 1 lira vererek derdini anlatan bir erkeği emniyete götürdü. İki üniversite öğrencisinin sosyal deney kapsamında böyle bir eylemde bulunduklarını söyledikleri ifade edildi. Buna karşın 2 kadın öğrenci hakkında, 'müstehcenlik'ten yasal işlem yapıldı. Daha sonra gözaltına alınanların tümü serbest bırakıldı. İki öğrenci hakkındaki evrakların daha sonra savcılığa gönderileceği belirtildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rıdvan Dilmen Beşiktaş taraftarı olarak çağrını aldık ve cevabımızı verdik.. PAYLAAŞŞŞ Futbolcuların ‘evet’ çağrısına vatandaş böyle cevap verdi Abdullatif ŞENER'İN Açıklaması AKP'YE BOMBA GİBİ DÜŞTÜ!.. CHP'li Necati Yılmaz, işsizlik nedeniyle intihar edenlerin listesini çıkardı!