Eşini cezaevinde ziyarete giden 5 çocuklu bir anneyi cezaevi önünde tutukladılar. Çocuklardan birisi de engelli.

349 izlenme 23 Ocak 2017
Reklamlar

CHP'li vekili isyan ettiren görüntüler

Eşini cezaevinde ziyarete giden bir anneyi gözaltına almak ve içlerinden biri de hasta olan çocukları tek başlarına bırakmak ne vicdana ne hukuka sığar.

Paylaş

CHP İstanbul Milletvekili ve İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi Av. Mahmut Tanal'a ulaşan video görüntüsü Sincan Cezaevi önünden.

Tanal, içlerinden birisi de hasta olan 5 çocuğun bulunduğunu ve bu çocukların annesinin, cezaevinde bulunmakta olan eşinin ziyareti sırasında gözaltına alındığını ifade etti.

Tanal, Sincan Fatih Polis Merkezi yetkilileri ile görüştüğünü ifade ederek çocukların polisin koruması altında ve annelerin yanında tutulması gerektiğini kaydetti.

Tanal “Bu çocukların bu şekilde tek başlarına bırakılmaları Uluslararası Çocuk Hakları Sözleşmesi ve ilgili yasal hükümlere sığmamaktadır. Konunun takipçisi olacağız. Hukuk tabi ki işlemeli. Ancak bu 5 çocuğun mağdur olmaması için gereken adımlar en ivedi şekilde atılmalıdır.” dedi.

 Tanal, yaptığı açıklamada “Kim suçlu ise elbette cezasını çekmeli. Hukukun işletilmesi bizim en önemli önceliğimizdir. Ancak eşini cezaevinde ziyarete giden bir anneyi gözaltına almak ve bu nedenle içlerinden biri de hasta olan çocukları tek başlarına bırakmak ne vicdana ne hukuka ne insafa ne de ahlaka sığar. Görüntüler adete bir insanlık dramıdır. Konunun hassasiyetle takipçisi olacağız“ dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sözcü yazarı Bekir Coşkun hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ iddiasıyla soruşturma Adam var adam gibi harbiden racon keser. BAŞBAKAN'A YENİ ANAYASA'YI SORDULAR... BAŞBAKAN ŞOKTA!.. MTP Genel Başkanı AHMET YILMAZ'DAN ŞOK AÇIKLAMALAR.. Bu Millet Badem Bıyıklı Yeliz'in ve Nihat Doğan'ın EVET dediği yere EVET demeyecek!!:

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Türkiye'nin en büyük sıkıntısı.