Ana Sayfa
19 Şubat 2017 ( 12920 izlenme )
Reklamlar

FEHMİ KORU'DAN AKP'YE BÜYÜK ŞOK! KORU: HAYIRLAR YÜKSELİYOR, REFERANDUMU DURDURUN

Gazeteci Fehmi Koru, 16 Nisan'da yapılacak referandumla ilgili olarak, "Yakın çevremizle yaptığımız istişarelerde, insanların ellerinin 'evet'e kolay kolay gitmeyeceğini görüyorum" değerlendirmesini yaptı.


'YA YETKİLER BAŞKASININ ELİNE GEÇERSE'
Koru,
 "Yakın çevremizle yaptığımız istişarelerde, insanların 'evet'e kolay kolay gitmeyeceğini görüyorum. Evet oyu kullananlardan bir tanesi, 'Eğer Tayyip Erdoğan sonuna kadar Cumhurbaşkanı kalacaksa, hiç uzaklaşmayacaksa, hayatını da çok uzatabileceğine inanıyorsa, ben 'evet' diyeceğim' demişti. 


Dolayısıyla, insanın ölümsüz bir hayatı yok ve bu bakımdan insanlar tereddüt ediyorlar. Tayyip Erdoğan'ı bu göreve uygun görüyorlar, bu makama layık olduğunu düşünüyorlar, bu yetkileri iyi kullanacağına inanıyorlar. Ama bir başkasının eline bu yetkilerin geçmesine, yani Tayyip Erdoğan'dan sonra Cumhurbaşkanı olabilecek kişinin elinde bu yetkilerin olmasından da endişe duyuyorlar" değerlendirmesini yaptı.

'HAYIRLAR YÜKSELİYOR, SÜRECİ DURDURUN'
Fehmi Koru ayrıca, referanduma yaklaşılırken 'hayır' oylarının yükselebileceği tahmininde bulunarak şunları söyledi:


"AK Parti tabanı, kendi aralarında konuştuğu zaman, bu endişelerini birbirlerine de taşıyorlar.Bugün 'evet' diyenler bile, bu 20-25 gün içerisinde, 2 ay içerisinde, 'evet'ten 'hayır'a ya da sandık başına gitmemeye geçebilirler. 

Cumhurbaşkanı'nın önündeyken mümkünse, ki anayasaya göre mümkün, sürecin o noktada durdurulmasının doğru olabileceğini düşündüm. Bir de tabii insanların üzerine fazlaca gelinirse ve bu sandığa beklenmedik şekilde yansır ve 'hayır' oyları çok fazla çıkarsa, bu siyasi istikrarı da derinden etkileyebilecek bir sonuç olarak karşımıza çıkabilir".

Kaynak: Sputniknews

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ESRA EROL AĞLAYARAK HÜKÜMETE ÇAĞRIDA BULUNDU ! Çanakkale'deki Görüntü ile İlgili Üç Korkutan İddia İliksiz cübbede düğme arayan Zerrin Güngör, yeniden Danıştay Başkanı seçildi TBMM'de, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet'i darp edip, telefonunu gasp eden AKP'li Gündoğdu, Gülen'i böyle övmüş