Ana Sayfa
22 Nisan 2017 ( 22907 izlenme )
Reklamlar

FLAŞ! 'YSK Başkanını böyle tehdit etmişler!'

Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, YSK Başkanı Sadi Güven ile ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Önkibar yazısında, "Anlatılanlara göre Sadi Güven ve bazı YSK üyeleri FETÖ’cülük iddiasıyla meslekten atılma ve tutuklanma tehdidi ile rehin alınıp mühürsüz zarflarla kullanılan oyların kabul edilmesine zorlanmış" ifadelerini kullandı.Önkibar'ın Aydınlık gazetesindeki yazısının ilgili bölümü şöyle:

Adı: Sadi Güven.

 AKP’nin silahşörü Cem Küçük’ün bile FETÖ’cü dediği Yüksek Seçim Kurulu Başkanı.

 Anlatılanlara göre Sadi Güven ve bazı YSKüyeleri FETÖ’cülük iddiasıyla meslekten atılma ve tutuklanma tehdidi ile rehin alınıp mühürsüz zarflarla kullanılan oyların kabul edilmesine zorlanmış.

 Aslında kurulan bu oyun referandumda hayır çıkması ihtimaline matufmuş!

 Şayet hayır çıksaymış, geçmişteki Güroymak örneğinde olduğu gibi bu mühürsüz seçmen kağıtları sebebiyle referandum iptal edilecekmiş  ki bu iddiayı seslendirenlerin içinde milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu ile İlhan Cihaner’de var.

 Sadi Güven ve diğer YSK üyelerini hedef yapan bir diğer husus mühürsüz seçmen kağıtlarının  yine bu referandumda yurt dışı oylar için geçerli sayılmaması ki bu çifte standardın izahı yok.

 Kuşkusuz aktardığım Başkent’deki kulis fısıltısıdır ve Sadi Güven’in FETÖ’cülüğü  ile tehdit edildiği iddiası soyuttur yani kanıtlanana kadar geçerli değildir; lakin  siyasi kulis kabilinde bilinsin istedik.

ulusalkanal.com.tr

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

‘Evet’ çıkarsa eyalet sistemine geçilecek Şamil Tayyar ÖYLE BİR TWEET ATTI Kİ... TÜRKİYE AYAKTA!.. Vatandaş'a, "Mazaka Land Hayvanat Bahçesi'ne dinozor getirilsin mi?" diye soruluyor. Yunanistan Eski Başbakanı Papadimos'a Bombalı Suikast Girişimi!