Ana Sayfa
11 Mart 2017 ( 319 izlenme )
Reklamlar

Halk Müziği Sanatçısı Emre Saltık Hayatını Kaybetti

Halk müziği sanatçısı Emre Saltık yaşamını yitirdi. 57 yaşındaki Saltık 2 gün önce kalp krizi geçirmişti.Bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nunda tedavi gördüğü hastaneyi ziyaret edip doktorlarından bilgi aldığı Saltık'ın yoğun bakımdan çıkamıyarak vefat ettiği öğrenildi..

Emre Saltık 1960 yılında Tunceli, Ovacık'ta dünyaya geldi.1984 yılında İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği bölümünden mezun oldu.Arif Sağ ile birlikte Arif Sağ Müzik Okulu'nda (ASM) eğitim verdi. 1987 yılında bu okul Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlandıktan sonra, ASM müzik kursundaki müdürlüğü ve sahipliğini sürdürerek, çalışmalarına devam etti.Uzun yıllardır halk müziğine yaptığı çalışmalarda prodüksiyon yönetmenliği, icracı ve eğitmen olarak önemli katkılarda bulundu. Birçok halk müziği kasetinde yönetmenlik yaptı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Muhalefetin egilmek istedigi fakat bir türlü başarılı olamadığı seçmen kitlesi.!! DİKKAT (+18) içeriklidir. Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç açtı ağzını yumdu gözünü! Dolmabahçe Mutabakatı... EVET çağrısına, ''Biz müslümanlığı bu üç kağıtçılardan öğrenmedik'' diye yanıt veren teyze. Bu videoyu izleyen herkes BAŞKANLIĞA HAYIR diyor!!