Ana Sayfa
28 Mayıs 2017 ( 110 izlenme )
Reklamlar

Hamaney'den zehir zemberek sözler: Riyad, ABD'nin damızlık ineği gibi

Suudi Arabistan'ın son günlerde ABD ile 100 milyar doların üzerinde silah anlaşması imzalanmasın ardından İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Riyad yönetimi için ABD'nin "damızlık ineği"  benzetmesinde bulundu.

İslam dünyasındaki bazı halkların kaderinin "değersiz " yöneticilerin elinde olduğunu savunan Ayetullah Hamaney, buna, Suudi Arabistan'ı örnek gösterdi.

İran'ın dini lideri,"Bu tip yönetimler, petrol satışından elde ettikleri serveti halklarının geçimini iyileştirmeye harcamak yerine kafirlere harcıyor. Bu aptallar, para vererek İslam düşmanların samimiyetini kazanacağını zannediyor. Bunlar damızlık bir inek gibidir. Sütleri de bitince kesilmeye mahkumlar " diye konuştu.

Ayetullah Hamaney sözlerinin devamında  "Hem bu yöneticiler ve hem bunların umut bağladıkları yönetimler er ya da geç mutlaka yıkılacak" ifadesini kullandı.


cnnturk


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aybüke Öğretmenin Şehit Edilmeden Dakikalar Önceki Fotoğrafı Ortaya Çıktı Dede öyle bir konuştu ki... SOSYAL MEDYA YIKILDI! AKP’li başkandan tehdit: ‘Hayır’ diyen şerefsizdir Cem Küçük'ten ''savaş'' çağrısı: Evet kazandı ama savaşa hazır olun