Ana Sayfa
10 Temmuz 2017 ( 351 izlenme )
Reklamlar

Harita Mühendisleri Odası, Adalet Mitingi'ne kaç kişinin katıldığını açıkladı

Harita Mühendisleri Odası'ndan açıklama: En az 1.5 Milyon kişi katıldı

Maltepe'de yapılan Adalet Mitingi'ne katılım sayısıyla ilgili tartışmalar devam ederken, TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası, yaptığı açıklamayla Adalet Mitingi'ne en az 1.5 milyon kişinin katıldığını belirtti. Bir toprak parçasının sınırlandırılması ve yüzölçümünün belirlenmesinin teknik bir konu olduğunu, dolayısıyla bu konunun Harita ve Kadastro Mühendislerinin görev alanına girdiğinin altı çizildi.

Harita mühendisleri Odası konuya açıklık getirerek: "Konuşmaların gerçekleştiği Maltepe Sahil Miting alanı yaklaşık 275.000 m2‘dir. Ayrıca miting için trafiğe kapatılmış ve katılımcıların yer aldığı alan da yaklaşık 100.000 m2 dolayındadır. Toplamda 375.000 m2 alanda yurttaşlarımız mitinge katılım sağlamışlardır. Katılımcı sayısının hesaplanmasında teknik olarak genelde m2'ye 3 ile 6 arasında insanın yer aldığı kabul edilmektedir. Dolayısıyla 'Adalet Mitingine' en az 1.500.000 kişinin katıldığı ifade edilebilir" şeklinde değerlendirmede bulundu.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hamaney'den zehir zemberek sözler: Riyad, ABD'nin damızlık ineği gibi CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba söylenecek söz bırakmamış FLAŞ!.. Feyzioğlu'ndan KAMUOYUNA ÇARPICI MESAJ! Erdoğan'dan Muhalefet'e Çuval Olayı Eleştirisi.. Ne Notası Müzik Notası mı veriyorsun ?