Herkesin Kılıçdaroğlu'ndan beklediği konuşmayı Özgür Özel yapmış...Helal olsun!

7144 izlenme 18 Nisan 2017
Reklamlar

Referandumda manipülasyon yapıldığını dile getiren Özgür Özel, şu ifadeleri kullandı: 

"Anadolu Ajansı’nın ilan ettiği, YSK’nın ilan ettiği sonuçlara göre 'evet' önde görünüyor. İtiraz süresi içindeyiz. Sonucu değiştirecek, farklılaştıracak sayıda sandığa itirazımız söz konusu. Akıl almaz şeyler yaşandı. Büyük manipülasyonlar var. İtirazlar sonuçlanana kadar bu sonuçların 'evet önde' demek için erken olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de sonucu değiştirebilecek çok sayıda sandıkta, çok farklı türden itirazlar var.

Aslında seçimin tam bir hukuksuzluk hali içinde sayımların gerçekleştiği ortada. Seçimden hemen önce neler yaşandı bunu görmezsek bu parlamentoya, bu ülkeye, bu rejime, bu demokrasiye sahip çıkanlara saygısızlık yapmış oluruz. Bütün anayasa değişikliği ile ilgili kamuoyu araştırması yapanlar sonucu bıçak sırtı görürken, iktidara yakın bir şirket bir sonuç açıklayacak yüzde 60’ın üzerinde olacak şeklinde söylenti çıktı. Bu; katılımı düşürmeye, yılgınlık yaratmaya yönelik olacaktı. Bu oyuna düşmedik. 

Önceden bilinen, ismi ilan edilen, iktidar partisine yakın, devletten ihale alan bir şirket yüzde 61 diyor. Hata payı bunlarda yüzde iki ama yüzde 61 diyor. Anadolu Ajansı, yüzde 65’ten açıklayacak ki, sandıktaki gözlemcimiz, müşahidimiz, görevlimiz 'Olmadı bu iş, bitti' deyip sandığı terk etsin... Anadolu Ajansı yüzde 65’ten başlıyor, yüzde 51’le bitiyor. 

"HAKEM BİZİM KALEYE ŞUT DA ÇEKTİ"

YSK sayım sırasında kural değiştiriyor. Futbol maçı sırasında oyunun kuralını değiştiriyor. Hakem bizim kaleye şut da çekti. Bir zarfta mühür yoksa ya da pusulada mühür yoksa o oy geçersizdir. Bu şekilde 2.5 milyon oy var. Bunlar geçersiz olsa seçimin seyri değişecek. Bu oylar geçerli olacak denildiği için mühürsüz oyları akşam herkes mühürledi. Tam bir hukuksuzluk hali var. 

Kamudan çok ihale alan, kamudan beslenen bir şirkete yaptırılan manipülatif 61 açıklaması, AA’nın manipülatif bir şekilde yüzde 65’le televizyona ilk bilgileri vermesi, YSK’nın geçersiz oylarla ilgili kararı... Düşünün ben 'hayır' vermeye gitmişim, elinde 'evet' mührü var.

"ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ"

Devlet devlet olmaktan çıkmış, çıkar amaçlı organize bir suç örgütü gibi çalıştı dün. Rejim değiştirem amaçlı bir suç örgütüyle karşı karşı karşıyayız. 
Birileri dışarıda oy pusulasını dağıtır, öbürüyle yer değiştirir. Şırnak, Trabzon, Edirne’deki pusulaların YSK’nın pusulası olduğunu gördün mü? Ya YSK’nın pusulaları basılmışsa? Tam bir hukuksuzluk hali var. 'Evet' oyu, her 'hayır' oyu kadar müteberdir. Hepimizin güvencesi olması gereken YSK, vatandaşı aciz bıraktı, hukuksuz bıraktı. Vatandaşı kör kuyularda bıraktı. Bütün şüpheleri de üzerilerine çektiler.

"BUNUN HESABI SORULUR"

YSK, AA ve devlet tarafından beslenen manüplatif anket şirketleriyle siyasi çıkar amaçlı, rejim değiştirme amaçlı bir organize suç örgütüne çevirdiler devleti. Bunun hesabı sorulur. Bugün sorulmazsa yarın sorulur.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Reina saldırganının İstanbul'da yakalanma anı! ESRA EROL AĞLAYARAK HÜKÜMETE ÇAĞRIDA BULUNDU ! Ey Cemaati Müslimin, Bakın Marmaray aslında neymiş :) Tayfun Talipoğlu'ndan Muaviye Dişi Deve Hikayesi

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Samsunlu menemenciye tepki yağıyor