Ana Sayfa
06 Mayıs 2017 ( 2717 izlenme )
Reklamlar

İnsanlık dışı istek! 'Kendi oğullarınızı öldürün, yoksa biz öldürürüz'

Çeçen yetkililer: Eşcinsel oğlunuzu öldürün yoksa biz öldürürüz


Çeçenistan'da eşcinsel erkeklerin kamplarda tutulduğu ve bu kamplarda işkenceye maruz kaldığı iddialarının ardından bu sefer Çeçen yetkililerin eşcinsel erkeklerin ailelerine, "Ya oğlunuzu öldürün ya da biz öldürürüz" dediği öne sürüldü.

Çeçen yetkililer: Eşcinsel oğlunuzu öldürün yoksa biz öldürürüz

Geçtiğimiz günlerde dünya basınında Çeçenistan’da eşcinsel erkeklere yönelik toplama kamplarının kurulduğuna yönelik haberler yer almıştı.


BBC’ye konuşan aktivist Natalia Poplevskaya, eşcinsel olan veya eşcinsel olduğu düşünülen kişilerin gözaltına alınarak Çeçenistan’da Grozni’nin 20 kilometre uzağındaki Argun yakınlarında bir gözaltı merkezine götürüldüğünü ve işkence gördüğünü aktarmıştı.

Çeçenistan lideri Ramzan Kadirov

Fransız haber kanalı France24 ise kamptan sağ kurtulanlarla konuştu.

Kanalın yayınladığı videolardan birinde ismini vermek istemeyen ve kamptan kaçan bir kişi, Çeçen yetkililerin ailelere, “Çocuklarınızı öldürün, yoksa bize öldüreceğiz. Namusunuzu kanla temizleyin” dediğini açıkladı.

‘AİLESİ ORMANDA ÖLDÜRDÜ’

Aynı kişi bir kurbanın kampta işkence gördükten sonra ailesine teslim edildiğini ve ailesi tarafından öldürüldüğünü anlattı: “Aile oğullarını ormana götürdü ve orada öldürdü. Ormana gömdüler. Cenaze bile düzenlemediler. Eğer eve gidersem ben de öldürülürüm.”

Dünya liderleri, Çeçenistan’ın bağlı olduğu Rusya Federasyonu’na bu konuda baskı uygulamaya çalışıyor. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Salı günü düzenlenen ortak basın toplantısında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e “azınlıkların haklarını korumak için yetkisini kullanması gerektiğini” söyledi.

Kaynak: Sözcü


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Skandal YSK kararı sonrası 16 Nisan referandumuyla ilgili CHP'nin izleyeceği yol belli oldu! Maganda kurşununun isabet ettiği damat öldü 'SAYILMAMIŞ 5.5 MİLYON OY VAR...' Başbakan Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantısının ardından yeni kabine açıklandı.Kaynak: İşte yeni kabine