Ana Sayfa
19 Nisan 2017 ( 1528 izlenme )
Reklamlar

Konya'da yatılı Kuran kursunda öğrencilere cinsel istismar

Konya'da yatılı bir Kuran kursunda küçük yaştaki öğrencilerin istismara uğradığı ortaya çıktı. Yurttaki belletmenler cinsel istismarda bulunmaktan yargılanıyor.


Konya’da yatılı bir Kuran kursunda yaşı küçük öğrencilerin istismara uğradığı ortaya çıktı. Savcılık soruşturma başlattı. 

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre, Diyanet İşleri Başkanlığı’na 2016 yılında cinsel istismar ihbarı yapıldı. Konya’nın bir ilçesindeki yatılı Kuran kursunda yaşları 11 ile 12 arasında değişen birden fazla çocuğa yine aynı yurtta yatılı olarak kalan ve o dönem yaşları 16 ile 17 olan 5 belletmenin cinsel istismarda bulunduğu ileri sürüldü.

İhbarı inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Savcılıkta soruşturma başlattı..

Çocuklar da ifadelerinde cinsel istismara uğradıklarını doğruladı. 

Suç tarihinde yaşları 16 ilâ 17 olan 5 belletmen, 15 yıla kadar hapis istemiyle tutuksuz yargılanıyor. Sanıklar, 23 Haziran’da 3’üncü kez hâkim karşısına çıkacak.

ulusalkanal.com.tr

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Volkan Konak insanların dini duygularını sömürerek maddi çıkar sağlayan din adamlarına fena patladı. Reina saldırganının İstanbul'da yakalanma anı! Çılgın gelin kaşık oyunuyla herkesi hayran bıraktı Erdoğan: Elinde silahı bombası olan teröristle,elinde Dolar,Euro olan terörist arasında fark yoktur.