Ana Sayfa
03 Mayıs 2017 ( 1032 izlenme )
Reklamlar

Maden ocağında büyük patlama

İran'da maden ocağında büyük patlama: 50'den fazla madenci mahsur


İran'ın kuzeyinde bir kömür ocağında patlama meydana geldi. Ocakta 50'den fazla madenci mahsur kaldı.


İran'ın kuzey eyaletlerinden Gülistan'a bağlı Azerşehr kentindeki bir kömür madeninde meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 40'ı aşkın işçi göçük altında kaldı. İran devlet medyası ise ülkenin kuzeyinde yer alan bir kömür madeninde meydana gelen patlamanın ardından 50'den fazla madencinin mahsur kaldığını duyurdu. Çok sayıda ambulans, helikopter ve kurtarma ekibi Azadshahr'da bulunan madene yönlendirildi.

PATLAMA GAZ SIKIŞIKLIĞI MI NEDEN OLDU?

İran İşçi Haber Ajansı'na (ILNA) konuşan İran Kızılayı Arama Kurtarma Birimi Başkanı Şahin Fethi, Azerşehr'deki "Zemestan Yurt" madeninde öğle saatlerinde bir patlama olduğunu söyledi. Patlama sonucu 40'tan fazla madencinin göçük altında kaldığının tahmin edildiğini belirten Fethi, kurtarılan 6 işçinin hastaneye sevk edildiğini aktardı. Kızılay yetkilisi, kurtarma çalışmaları için tüm imkanların seferber edildiğini söyledi. Öte yandan basına açıklamada bulunan bir eyalet yetkilisi de patlamanın gaz sıkışıklığı nedeniyle meydana geldiğini ifade ederek, "Patlama, nöbet değişimi saatine denk geldiğinden, göçük altında kalan madencilerin sayısının yüksek olduğunu tahmin ediyoruz" dedi. /Hürriyet

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Enver Aysever Konuştu İktidarın Yandaş Kalemleri Stüdyoyu Tek Tek Terk Etti ! Koyunlardan biri çobanı pert etti, sonra hep beraber firar ettiler )) Tayfun Talipoğlu'ndan AKP'ye TEK SORUYLA NAKAVT! "Ateşi bulanlar utandılar, Madımak'ı duyunca. Ateş utandı. Yakanlar ve yaktıranlar utanmadı İnsanlıklarından."