Ana Sayfa
12 Temmuz 2017 ( 565 izlenme )
Reklamlar

Meral Akşener ve Ümit Özdağ'dan 15 Temmuz afişlerine sert tepki

Türkiye, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde hayatını kaybedenleri anarken, o günü anlatan afişler büyük tartışma yarattı. Tartışmaya Meral Akşener ve Ümit Özdağ da katılırken, zehir zemberek ifadeler havada uçuştu. Akşener, sosyal medya hesabından darbeci askerlerle, Türk askerinin ayrı tutulması çağrısında bulunurken, Özdağ ise "15 Temmuz afişleri FETÖ'ye değil Türk ordusuna hakaret ve saldırı anlamına geliyor" dedi.15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü için hazırlanan afişler sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

Kullanılan görsellerde 'Türk askerinin itibarsızlaştırıldığını' düşünen on binlerce Twitter kullanıcısı, duruma tepki göstererek "askere düşmanlık, düşmana askerlik" ifadelerini kullanarak paylaşımlarda bulundu.

Kalkışmayla ilgili hazırlanan afişlere bir tepki de Meral Akşener ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ'dan geldi.

Sosyal medya hesabından darbeci askerlerle, Türk askerinin ayrı tutulması çağrısında bulunan Akşener "15  Temmuz kalkışmasını yapan alçaklar yerine yenik, ezik, çaresiz Türk Askeri resmi koymak alçakların ekmeğine yağ sürmektir. Derhal düzeltilmelidir" ifadelerini kullanırken, Özdağ da "15 Temmuz afişleri FETÖ'ye değil Türk ordusuna hakaret ve saldırı anlamına geliyor. Yunan ordusundan acaba bu kadar nefret ediyor mu bunlar?" şeklinde paylaşımda bulundu.İşte Akşener ve Özdağ'ın paylaşımları:

İşte sosyal medyada yer alan tepkiler;

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Programa Müjdat Gezeni Davet Edip Reklam Arası Vermek Zorunda Kalan Spiker Defalarca Bekaret Testi İsteyen Psikopat Damadın Eşi İntihar Etti! Mersin'de Suriyeliler, Kendilerini Uyaran Adamı Öldürdüler TFF Başkanı Demirören Erdoğan'ı görünce kendini tutamadı ve Bakın ne dedi!..