Ana Sayfa
16 Temmuz 2017 ( 610 izlenme )
Reklamlar

Mustafa Altıoklar için gözaltı kararı

SÜHEYLA KAPLAN

Yönetmen Mustafa Altıoklar hakkında sosyal medyada yer alan paylaşımları nedeniyle gözaltı kararı çıkarıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Altıoklar'ın, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında düzenlenen anma törenlerine ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımları inceledi. Başsavcılık, incelemesinin ardından Altıoklar hakkında gözaltı kararı aldı.

Mustafa Altıoklar, "sahte darbenin bayramını kutlamak kadar büyük gerizekalılık" ifadelerini kullanmış, paylaşımı hükümet medyasında "Altıoklar'dan hain açıklama" şeklinde haber olmuştu.

mustafa-altioklar-icin-gozalti-karari-321030-1.

ALTIOKLAR: "TÜRKİYE’DE TOTALİTER REJİM GERÇEKLEŞİYOR"

Hakkında gözaltı kararı alınan yönetmen Mustafa Altıoklar, Almanya'da konuşarak "Toteliter rejim Türkiye’de bugün gerçekleşiyor" dedi.

Almanya’da bulunan Altıoklar İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verdiği karar ile ilgili olarak şunları söyledi: "Eleştiriye kapalı bir toplum haline geldik. Herkesin aynı düşündüğü tek tip bir toplum yapısı isteniyor. Yıllardan beri uyardığımız bir totaliter rejim bugün Türkiye’de gerçekleşiyor. Hukukun askıya alındığı bir toplumda gözaltı kararı beni şaşırtmadı. Tek tip elbiseler giydirilmek isteniyor. Bütün bunlar kötüye gidişatın bir işareti. Oysa Türkiye’nin yarısından fazlası bu hükümeti istemiyor. Kırk milyon insana bu tek tip kıyafetler nasıl giydirilecek? Umarım Türkiye bu süreci kazasız belasız en kısa sürede atlatır."

Mustafa Altıoklar kimdir?

Türk yönetmen, yapımcı, senarist, oyuncu ve fiziatrist Mustafa Altıoklar, 1 Ocak 1958’de doğdu. Baba tarafından Konyalı, anne tarafından ise Batum'dan Ünye'ye göç etmiş Gürcü bir aileye mensuptur. Eğitimini TED Ankara Koleji/İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi/Gazi Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Lisans olarak tamamlamıştır. Uzmanlık alanı fizyoterapidir. İlk eşi Yasemin Erkan'dan ayrılan Mustafa Altıoklar'ın bu evliliğinden Arya Su adlı bir kızı dünyaya geldi.


Kaynak: Birgün

Görüntünün olası içeriği: yazı

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'ye "hırsız" diyen isim AKP yöneticisi oldu Bu kez Trabzonspor taraftarı sesini yükseltti. Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa GÜBREYİ DÖKERKEN ÇEKİLEN GÖRÜNTÜYÜ PAYLAŞIP BU NOTU YAZMIŞ Devlet Bahçeli: Miadı dolmuş yüzlere umut bağlamak iflastır