Ana Sayfa
01 Ağustos 2017 ( 290 izlenme )
Reklamlar

Narkoz verirken 'Allahu Ekber' diye bağıran diş hekimi: Beğenmiyorsan özele git!

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'na bağlı İstanbul Güngören'deki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde görev yapan diş hekimi Erdinç Şenyüz, bir hastasına narkoz verirken "Allahu Ekber" diye tekbir getirmeye başladı. Hasta "Beyefendi namaz mı kılıyorsunuz narkoz mu veriyorsunuz" diye tepki gösterince, diş hekimi "Beğenmiyorsan özele git" dedi.

AKP'nin "sağlıkta dönüşüm" sloganının, sağlıkta piyasalaşma ve dinselleşme olduğu her geçen gün bir kez daha kanıtlanıyor. Bunun son örneklerinden biri de İstanbul Güngören'de yaşandı. 

Bugün Güngören Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne kanal tedavisi için giden bir hasta, diş hekimi Erdinç Şenyüz'e sevk edildi. Şenyüz narkoz verdiği sırada "Allahu Ekber" diye tekbir getirmeye başladı. Peş peşe birkaç kez tekbir getirince, hasta "Beyefendi namaz mı kılıyorsunuz, narkoz mu veriyorsunuz" diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine diş hekimi Şenyüz, "Elim kibar değildir, biraz sertimdir, beğenmediysen özele gidebilirsin, tabi senin tercihin, aslında beğenilen de bir doktorum" dedi.


"KAMU KURUMUNDA KAMU GÖREVİ YAPAN BİR HEKİM BÖYLE DAVRANAMAZ"

Yaşadığı olayın şaşkınlığı içinde hissettiklerini soL'a anlatan hasta, "Bir kamu hastanesinde, kamu görevi yapan bir diş hekiminin bir takım dinsel sözlerle, cümlelerle, seremonilerle, tekbirlerle tedaviyi gerçekleştirmesi üzücü. Diş hekiminin dinsel inancı ne olursa olsun, bunu kamu görevine taşımaması gerekiyor. Tepki gösterince de 'özele git' denmesi, hastaların özel sektöre sevk edilmesi de piyasacı anlayışa işaret ediyor. Aynı tablo eğitimde de yaşanıyor. Kamuda dinsel eğitim dayatılıyor, 'dinsel dayatma istemiyorsan çocuğunu özel okula gönder' deniliyor. Piyasacılık ile dinciliğin nasıl iç içe olduğunu bu olayda bir kez daha görmüş olduk" dedi. 


http://haber.sol.org.tr/toplum/narkoz-verirken-allahu-ekber-diye-bagiran-dis-hekimi-begenmiyorsan-ozele-git-204787

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kadir Mısıroğlu'ndan KORKUNÇ AYRIMCILIK DEHŞET KIŞKIRTMA... Rıdvan Dilmen Beşiktaş taraftarı olarak çağrını aldık ve cevabımızı verdik.. PAYLAAŞŞŞ HELAL OLSUN BAŞKANLIK SİSTEMİNİ HİÇ KİMSE BU VATANDAŞ GİBİ ANLATAMADI ! Küçük çocuğu pitbull saldırısından kedi kurtarıyor.