Özdil'den Atatürk'e Darbeci diyen AKP'li başkana tarihi cevap!

643 izlenme 14 Mart 2017
Reklamlar

Yılmaz Özdil’den, Atatürk için ‘darbeci’ diyen AKP’li belediye başkanına cevap!


Halk Tv’de Uğur Dündar’la Halk Arenası’na katılan SÖZCÜ gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, AKP Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun  “1923’te darbe yapıp Cumhuriyeti kurdular” sözlerine canlı yayında cevap verdi.
Yılmaz Özdil’den, Atatürk için ‘darbeci’ diyen AKP’li belediye başkanına cevap!
“600 SENE TÜRKÇE’NİN IRZINA GEÇİLMİŞ”

“600 sene Türkçe’nin ırzına geçilmiş. Arapça ve Farsça harmanlanmış Osmanlıca ortaya çıkmış. Fransızca ve İtalyanca kelimeler dilimizi işgal etmiş. Harf devrimi yapıldı,  ‘1 gece de cahilleştik’ diyor bunlar hal bu ki İbrahim Müteferrika’dan itibaren basılan kitap sayısı 417. Bu topraklara kitap gelene kadar Avrupa’da 2.5 milyon farklı kitap basılmış. Erkeklerin sadece yüzde 7’si kadınların sadece binde 4’ü okuma yazma biliyor. Okul yaşına gelen her 4 çocuktan 3’ü okula gitmiyor. Türkiye’nin tüm liselerinde sadece 230 kız öğrenci kayıtlı. Öğretmenlerin 3’te 1’inin öğretmenlik kaydı yok. Sadece 1 tane üniversite var. Medreselerde Türkçe yasak.” diyerek anlattı..Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sebahattin Önkibar öyle bir konuştu ki yer yerinden oynayacak Silinmeden izleyin. ŞİMDİ SİZ BU GÖRÜNTÜLERE EVET Mİ DİYECEKSİNİZ ? Dünyayı Ağlatan Görüntü RESMEN AÇIKLANDI!..TÜRK DEVİ SATILIYOR!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
DHKP-C'nin en üst düzey ismi Sıla Abalay İstanbul'da ölü ele geçirildi