Özgür Özel'den Bekir Bozdağ'a tokat gibi AYM cevabı

1487 izlenme 21 Nisan 2017
Reklamlar

Bekir Bozdağ sen kimsin ki Adalet Bakanı olarak Anayasa Mahkemesine şimdiden karar dayatıyorsun. Anayasa Mahkemesi kendi kararını verir ama alışmışlar, şımarmışlar biz ne dersek ona çıkamaz diyorlar. ‘Ben Anayasa Mahkemesine kabul edilmeyeceksiniz dersem kabul etmez’ diyor. Hakimlere şimdiden talimat veriyor, Bekir Bozdağ açıkça anayasayı ihlal ediyor.

Ama bugün Sayın Bekir Bozdağ ‘CHP gidemez’ diyor. Ne yapacak, önümüze mi geçecek, duracak. ‘Gidemez demek’ gittiğinde başvurusu kabul edilmez, reddedilir demek. Bu mahkemeye bir telkindir, bir dayatmadır, bu mahkemeyi hiçe saymadır. Bu anayasayı ihlal etmektir. Birilerinin izni olmadan sarayın izni olmadan su içmeye gidemeyen bir Adalet Bakanı gelmiş CHP’nin yapıp ne yapmayacağını söylüyor. Biz gideriz, Bekir Bozdağ’ı da peşimizden sürükleriz de onun esas söylemek istediği söz Anayasa Mahkemesinin üyelerine talimat niteliğindedir.

Anayasa Mahkemesine gittikten sonra karar olumsuz olursa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gider miyiz bizim bileceğimi iş, gitmez miyiz bizim.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ozan Arif referanduma böyle 'hayır' dedi. FLAŞ!.. İLK KEZ BİR YARGIÇ REFERANDUMA İTİRAZ ETTİ!.. ŞOK!.. EMNİYET DARMADAĞIN!.. BİNLERCE POLİS AÇIĞA ALINDI!.. Japonya'daki Gökdelenlerin 9 Şiddetindeki Deprem de Sallanma Anı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Son referandum anket sonucuna göre ‘hayır’ oyları hızla yükseliyor: İşte o oranlar