Şehit Yarbay Songül Yakut'un Annenin Feryadı Yürek Burktu: Kızım Hadi Kalk Eve Gidelim

6956 izlenme 01 Haziran 2017
Reklamlar

Şırnak'taki helikopter kazasında şehit olan Yarbay Songül Yakut'un cenazesi, annesinin oturduğu eve getirildi. Kızının cenazesini gören Sebahat Yakut, "Kızım hadi kalk eve gidelim" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Şırnak'ta düzenlenen askeri törenin ardından havayolu ile Malatya'ya getirilen Şehit Yarbay'ın cenazesi daha sonra jandarma ve polis konvoyu eşliğinde Malatya'da babaocağının bulunduğu Çavuşoğlu Mahallesine getirildi. Gözyaşlarının sel olduğu helallik alımında anne Sebahat Yakut güçlükle ayakta durabildi.

"KIZIM HADİ KALK EVE GİDELİM"

Acılı anne Sebahat Yakut, "Yavrum daha dün ben senle konuşmuştum. Kızım hadi kalk eve gidelim, beni yalnız bırakma. Ya beni de götür yada sen de gel" diyerek uzun süre ağladı.

GEÇEN YIL ANNESİNE EV YAPTIRMIŞ

Henüz 13 yaşında babasını kaybeden Şehit Yarbay Songül Yakut, 5 kardeşin en küçüğüydü. Zorluklar içerisinde yetişen Songül Yakut geçen yıl annesine Akçadağ'ın Ören Mahallesi'nde bir bahçe almış ve bir bahçe içerisine bir ev yaptırmıştı. Yakınlara sürekli "annemin hakkını ödeyemeyiz, o 5 kardeşimle birlikte bizi büyüttü, bugünlere getirdi. Annem için canım feda" dediğini söylediler. Yurt dışında olan bir ağabeyi de olayı duyar duymaz Malatya'ya geldi.

Çavuşoğlu Mahallesindeki eve getirilen naaşı Malatya Valisi Mustafa ToprakCHP İl başkanı Enver Kiraz, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Müftüsü Ümit Çimen ile şehit ve yarbayın yakınları katıldı.

Şehir Yarbay ikindi namazına müteakip Şehir Mezarlığında kılınacak olan cenaze namazının ardından şehitlikte toprağa verilecek.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Otobüste insanları öleceksiniz gebereceksiniz diye tehdit eden kadın(!). Anayasa değişiyor, Vatandaş bilmiyor! Evet diyecekler kesin ama ne için , hiçbirinin haberi bile yok. TBMM Tv neden canlı vermiyor anladınız mı? Tehlikenin farkındamısınız? Müftü Rıfat Börekçi'nin Kefen Parasıyla Kurtulan Memleket .. Eli öpülesi teyze Atatürk'ün posterini görünce...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İP KOPTU!.. BURSA'DA ÇOK AĞIR "NUTUK" SKANDALI!..