Ana Sayfa
01 Ağustos 2017 ( 1140 izlenme )
Reklamlar

Şimdiye kadar böylesi görülmedi! Tarihi güneş tutulması başlıyor!

Günler sonra görülmemiş büyüklükte güneş tutulması yaşanacak!

İngiltere merkezli gözlemevindendeki bilim insanlarının "tarihin en büyüğü olacak" dediği güneş tutulması için sadece günler kaldı.

Günler sonra görülmemiş büyüklükte güneş tutulması yaşanacak!

Ay, yaklaşık 90 dakika boyunca Güneş'in önünde kalacak ve tarihin en büyük güneş tutulması yaşanacak. Ulusal Güneş Gözlemevi, 21 Ağustos'ta tarihin en büyük güneş tutulmasının gerçekleşeceğini açıkladı.


GÜNEŞ TUTULMASI NEREDEN İZLENECEK?

Sadece ABD'den izlenebilecek tam tutulma, DKIST teleskopu ile de ölçümlenecek. Bilim insanları yaptıkları araştırma sonucunda, Güneş'in yarıçapının daha önce hesaplandığından çok daha büyük olduğuna dair bir araştırma ortaya koydu. Bilimsel çalışmanın sonuçları 21 Ağustos'ta ABD'den izlenebilecek “tam Güneş tutulması” esnasında ispatlanacak. Buna göre neredeyse tam 200 yıldır eksik hesaplanan Güneş'in yüzölçümü ilk defa gerçek değerlerine yakın olarak ölçülecek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li amcadan EFSANE KONUŞMA...Bakın neden HAYIR diyecekmiş...İbretlik... Nihat Doğan Fatih Portakalı Hedef Aldı Ağır Cümleler Kurdu Sosyal Medyadan Büyük Tepki. Abdullatif Şener: AKP'li milletvekilleri ve bakanların yarısı sandıkta hayır oyu verecek...Peki kim onlar? Yalakalığın dozunu kaçırınca mide bulandırmaya başlayan Erkan Tan ..