Ana Sayfa
28 Nisan 2017 ( 2002 izlenme )
Reklamlar

ŞOK!.. İSTANBUL'UN EN GÜZEL SAHİLİ ARAPLARA SATILDI!..

Büyükçekmece sahilde yer alan Albatros Parkı 160 milyon TL'ye satıldı. 


CHP'li belediyeye ait alanın satılması tartışmalara neden oldu. Alanı satın alan grupta Arapların varlığı yine dikkat çekiyor.

Büyükçekmece sahilinde yer alan ve çevrecilerin satılmaması için direndiği Albatros Parkı diye bilinen 30 dönümlük arazi 11 Nisan’da yapılan ihale ile satıldı.

Arazi için belirlenen bedel 160 milyon 30 bin lira. İhaleyi, aralarında Demir İnşaat’ın da olduğu ortak girişim grubu kazandı. Girişim grubunun içinde Arapların ağırlıkta olduğu KY Investment Group Gayri Menkul Ticaret A.Ş.’de bulunuyor.

HÜRRİYET'ten Yalçın Bayer, DEMİR İNŞAAT için şöyle diyor:

"İhaleyi kazanan firmalardan biri olan Demir İnşaat tanıdık bir marka... Öyle ki Demir İnşaat, Büyükçekmece basketbol takımının sponsoru; şirketin sahibi Hamit Demir de kulübün onursal başkanı. Takımın başkanı kim? Belediye başkanı Hasan Akgün. 

Ne güzel, Hasan Akgün’e sponsor Hasan Akgün’ün açtığı ihalede ihaleyi alan firmalardan biri olması, bu kadar tesadüf de biraz fazla değil mi? İkisi de kulübün başkanı; biri onursal diğeri şimdiki başkanı. Satışta bir sponsorluk var mı? Soru işareti... 

Sabah gazetesinde yayınlanan röportajda Demir İnşaat’ın sahibi ne diyor? “Referandum öncesi yabancının Türkiye iştahı arttı. Suudi, Katar ve Yemenli bir fonla ortaklık kuran Demir İnşaat, 2 milyar dolarlık yatırım
için kolları sıvadı.” 

Oh ne güzel! İlk işleri Albatros.

Genel merkezden, il başkanlığından bağır dur... Kamu arazileri satılamaz diye...

Satılır... Satıldı... Oldu!"

Albatros Parkı havadan böyle görüntülendi

Kaynak: Hürriyet

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Defalarca Bekaret Testi İsteyen Psikopat Damadın Eşi İntihar Etti! 'Hayır'ın gerekçesi ancak bu kadar güzel anlatılır.. İzleyip Paylaşalım MHP İLE İŞLERİ BİTTİ YENİ AÇILIM GELİYOR! ŞOK!.. ATATÜRK FOTOĞRAFINI KALDIRIP BAKIN NE YAPTILAR!..