Ana Sayfa
29 Mayıs 2017 ( 1283 izlenme )
Reklamlar

ŞOK!.. ŞAMİL TAYYAR'DAN BOYUNDAN BÜYÜK İDDİA!..

TAYYAR: KEMALİSTLER DE DEMOKRASİ İÇİN BİR RİSK

TAYYAR: LAİKLER DE İŞİN İÇİNDE

TAYYAR: ABD KONSOLOSLUĞUNDA ARAMA YAPILMALI

AKP Milletvekili Şamil Tayyar Tayyar, firari Adil Öksüz’ün bulunması için ABD Konsolosluğu'na bakılması gerektiğini söyledi. 

Akşam gazetesinden Pınar Işık Ardor'a konuşan Tayyar, Öksüz'ün nerede olabileceğine dair şunları söyledi:

"ÖKSÜZ ÖLDÜRÜLMÜŞ OLABİLİR"

"Birincisi öldürülmüş, infaz edilmiş olabilir. İki yurt dışına kaçırılmış olabilir. Üçüncüsü de Türkiye'de güvenli bir bölgede saklanıyor olabilir. Güvenli bölge neresi diye sorulduğunda da bir konsoloslukta, bir ülkenin mahrem karargahında saklanıyor olabilir eğer infaz edilmediyse kaçmadıysa. Çünkü Türkiye'de rastgele bir yerde saklanmaları da çok zor". 

"ABD KONSOLOSLUĞU'NDA ARAMA YAPILMALI"

"Amerikan Konsolosluğu'yla bir irtibattan söz edildi işte. Aslında imkan olsa da bir Amerikan Konsolosluğu'na bakılabilse. Bu bir ihtimal. Bu konuda şüphe var. Şüpheleri gidermek için Amerikan Konsolosluğu'nda bir arama yapılsa aslında fena olmaz. Polise istihbaratçılara kapıyı açmayabilirler ama bir heyet oluşturulur ve onların da onaylayacağı bir heyet konsoloslukta inceleme yapılabilir aslında."

"15 Temmuz'u sadece FETÖ'nün darbe girişimi olarak görenlerden biri değilim" diyen Tayyar şu ifadeleri kullandı:

"15 TEMMUZ'UN İÇİNDE SEKÜLER LAİKLER DE VAR"

"15 Temmuz bir NATO operasyonu. NATO ağırlıklı olarak FETÖ'cüleri kullanmıştır ama bunların içinde seküler, laikler, NATO'cular da var. Bunların ortak düşmanı ise Erdoğan. FETÖ'cüler devletten büyük ölçüde temizlendi ama seküler laikler NATO'cular hala işin içinde varlıklarını sürdürüyor."

'KEMALİSTLER DEMOKRASİMİZ İÇİN BİR RİSK"

"Kemalistler diyelim onlara. Onlar da bir risk demokrasimiz için. Çünkü hepsi için söylemiyorum ama bir kısmının iplerinin NATO'nun elinde olduğu düşüncesindeyim. Dolayısıyla onların farklı siyasi düşüncede olmaları FETÖ'den ayırt etmez onları çünkü aynı amaca hizmet ediyorlar çünkü ikisinin de ipleri NATO'nun elinde. O yüzden devleti sadece FETÖ'cülerden değil NATO'culardan da temizlememiz lazım. Temizlemediğimiz sürece darbe riski her zaman vardır."

'OLMASI GEREKEN YUKARIDAN AŞAĞIYA TEMİZLİKTİ, OLMAYINCA MAĞDURİYET YAŞANDI'

FETÖ operasyonlarının sulandırıldığını söyleyen Tayyar "FETÖ ile mücadelede izlenilen yöntem sağlıklı bir yöntem değil. Önce aşağıyı temizlemeye çalıştılar. Ama aşağıyı temizlerken o bilgileri nerelerden aldılar ağırlıklı olarak yöneticilerden ama siz yöneticileri temizlememişsiniz ki. Yani karar vericiler hala orada. Dolayısıyla bu yanlış sonuçlara sebebiyet verdi. Olması gereken yukarıdan aşağıya doğru temizlikti. Bu olmadı. Bu olmayınca da mağduriyetler oluştu" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet/ Akşam

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SANA 80 MİLYON KEZ HAYIR TÜRKÜSÜ İZLENME REKORLARI KIRIYOR .. Osman Pamukoğlu: 15 Temmuz amatörce bir komediydi 2 Çocuğu Sırtından Vurdu, "Canım Sıkılmıştı" Deyince Serbest Bırakıldı FLAŞ!.. TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ 30 SANİYEDE REFERANDUM REKORUNU KIRDI!..