Sözcü Gazetesinin Sahibi Burak Akbay Hakkında Yakalama Kararı Çıkarıldı

63 izlenme 27 Mayıs 2017
Reklamlar

Sözcü gazetesine FETÖ soruşturması kapsamında gazete sahibi Burak Akbay için tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosunca yürütülen soruşturma çerçevesinde, hakkında gözaltı kararı bulunan ancak yurt dışında olduğu belirlenen Sözcü gazetesinin sahibi firari şüpheli Akbay için tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması talep edildi.

TUTUKLAMAYA YÖNELİK YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Talebi değerlendiren İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli Akbay hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti.

GAZETENİN 2 ÇALIŞANI TUTUKLANMIŞTI

Soruşturma kapsamında dün hakimliğe ifade veren diğer şüpheliler Mediha Olgun'un "Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan, Bekir Gökmen Ulu'nun ise "Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" ve "Cumhurbaşkanına suikast ve fiili saldırıya yardım etmek" suçlarından tutuklanmasına karar verilmişti. Diğer şüpheli Yonca Yücekaleli ise hakimlikçe serbest bırakılmıştı.


Kaynak: Haberler.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK!.. ANAOKULU'NDA AĞIR VAKA!.. 56 ÇOCUK HASTANEDE!.. Bülent Arınç'ın eski ortağı 'FETÖ'den tutuklandı BU GÖRÜNTÜLER TÜRKİYE'DEN SAYILARI 300 Ü AŞTI... Diyanet İşleri Başkanı Görmez Ölümden Döndü

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Hayrete düşeceksiniz. Bel fıtığı tedavisinde gelinen son nokta :)
http://cdn00.vidyomani.com/c/9/5/3/sozcu-gazetesinin-sahibi-burak-akbay-hakkinda-yakalama-karari-cikarildi/index.html#fb