Sözcü Gazetesinin Sahibi Burak Akbay Hakkında Yakalama Kararı Çıkarıldı

59 izlenme 27 Mayıs 2017
Reklamlar

Sözcü gazetesine FETÖ soruşturması kapsamında gazete sahibi Burak Akbay için tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosunca yürütülen soruşturma çerçevesinde, hakkında gözaltı kararı bulunan ancak yurt dışında olduğu belirlenen Sözcü gazetesinin sahibi firari şüpheli Akbay için tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması talep edildi.

TUTUKLAMAYA YÖNELİK YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Talebi değerlendiren İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli Akbay hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti.

GAZETENİN 2 ÇALIŞANI TUTUKLANMIŞTI

Soruşturma kapsamında dün hakimliğe ifade veren diğer şüpheliler Mediha Olgun'un "Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan, Bekir Gökmen Ulu'nun ise "Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" ve "Cumhurbaşkanına suikast ve fiili saldırıya yardım etmek" suçlarından tutuklanmasına karar verilmişti. Diğer şüpheli Yonca Yücekaleli ise hakimlikçe serbest bırakılmıştı.


Kaynak: Haberler.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Canlı Yayında Spiker Aniden Fenalaşıp Hayatını Kaybetti "Atatürk'e hakaret"e tutuklama kararı Bahçeli’den YSK’nin ret kararıyla ilgili açıklama İŞTE SİZE ATATÜRK ÇOCUKLARI Helal olsun.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BU TEYZEMİZİ HERKES İYİ DİNLESİN! İŞTE TÜRK KADINI...