Taksim yine karıştı...Olay yerinden ilk görüntüler...

949 izlenme 01 Mayıs 2017
Reklamlar

Taksim, Beşiktaş ve Gayrettepe'de 1 Mayıs müdahalesi: Gözaltılar var

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı'nda yasaklanan Taksim'e çıkmak isteyenlere polis müdahale etti. Taksim, Beşiktaş ve Gayrettepe'te çok sayıda gözaltı var.
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde demir bariyerle kapatılan, polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı Taksim'de 2 kadın eylemci pankart açtı.

Saat 08.45'te Taksim Meydanı'nı çevreleyen demir bariyerlere gelen 2 kadın üzerinde , “Mücadele Birliği. Fabrikalar tarlalar siyasi iktidar her şey emeğin olacak" yazan pankart açtı.

[Haber görseli]

Eylemci kadınlara ilk olarak trafik polisleri müdahale etti.

Gözaltına alınan kadınlar polis aracına bindirilip götürüldü.

[Haber görseli]

BEŞİKTAŞ'TA MÜDAHALE

Beşiktaş'tan Taksim Meydanı'na yürümek isteyen yaklaşık 30 kişilik HKP'li grup, polisin müdahalesinin ardından gözaltına alındı.

Beşiktaş Barbaros Bulvarı'na gelen Halkın Kurtuluş Partisi'ne üye yaklaşık 30 kişilik grup Taksim Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti.

Polis ekipleri Beşiktaş Meydanı'nda grubun önünü kesti.

Polis ekipleri gruba müdahale etti. Grup üyeleri tek tek gözaltına alınırken arbede yaşandı.

Gözaltına alınanlar daha sonra çevik kuvvet otobüsüne bindirilerek, polis merkezine götürüldü.

Gayrettepe'de toplanan yaklaşık 300 kişilik grup, Taksim'e yürümek istedi. Yürüyüşe izin vermeyen polis, grubu önce uyardı. Ancak yürüyüşte ısrar eden göstericiler polisin uyarılarına aldırmadı.

Bunun üzerine polis ekipleri göstericilere boyalı mermilerle müdahale etti. Ara sokaklara kaçan eylemcilerle polis arasında uzun süre kovalamaca yaşandı.

Ara sokaklarda çok sayıda eylemci gözaltına alındı. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akit TV'den Yılmaz Özdil ve Müjdat Gezen'e ağza alınmayacak küfür ve hakaretler. Sevgilisinin Eşine Yakalanan Metres, Sokaktaki Elektrik Kablolarına Asılı Kaldı Müftü Rıfat Börekçi'nin Kefen Parasıyla Kurtulan Memleket .. İşte böyle insanlar var oldukça umut devam ediyor ..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Koyunlardan biri çobanı pert etti, sonra hep beraber firar ettiler ))
http://cdn00.vidyomani.com/c/8/8/6/taksim-yine-karisti-olay-yerinden-ilk-goruntuler-1/index.html#fb