Tuncay Özkan Paylaştı... AKP'nin AİLE BOYU SAADETİ AÇIĞA ÇIKTI!..

284 izlenme 29 Temmuz 2017
Reklamlar
Tuncay Özkan'ın sosyal medya hesabında paylaştığı video saniyeler içerisinde büyük ilgi gördü.

İşte şu sözlerle paylaştığı video;

"AKP'NİN AKRABA SAADETİ!

Milletvekilimiz Murat Emir, AKP'li bakan ve milletvekillerinin, hangi yakınlarını devletin ballı kuruluşlarına yerleştiğini açıkladı!"

CHP’li Murat Emir bugün düzenlediği basın toplantısında, hükümeti sert sözlerle eleştirdi.

“AKP iktidarı ‘yasaklar, yoksuluklar ve yolsuzluklar’ dışında bir de ‘eş dosta devlet makamı dağıtmakla’ anılacak” diyen Emir, AKP’nin 80 milyonluk Türkiye’nin varlığını “aile saadetiyle” kullandığını savundu. 

Emir, “AKP’nin aile saltanatı” dediği atama listesini de tek tek saydı.

’CHP’li Emir’in açıkladığı ‘atama listesi’nde şu isimler yer aldı;

YAŞAR ELMAS BOSTANCI


-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ‘büyük damadı' olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne, AKP'li eski Bakanlar Selma Aliye Kavaf ile Sema Ramazanoğlu'nun küçük kardeşi, AKP eski Milletvekili Mehmet Ramazanoğlu'nun da kayınbiraderi olan, Yaşar Elmas Bostancı atandı. Bostancı son olarak, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nda “Başkan danışmanı” olarak görev yapıyordu. Bostancı, daha önce de TEDAŞ'ta Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştı. 

Devletin makamları bu aile için adeta ‘aile boyu' oturulan koltuklar olmuş durumda. İki kız kardeş sırayla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olurken, kardeşleri de önemli bir kuruma genel müdür oldu.

MERVE KAVAKÇI

-Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam da AKP içi güçlü ‘aile bağları' olan bir isim. Kayınpederi Nadir Latif İslam, Adalet Partisi eski milletvekillerinden. Ancak İslam’ın, siyasette öne çıkmış bir başka akrabası daha var; Fazilet Partisi’nden milletvekili seçildikten sonra, başörtüsü nedeniyle Genel Kurul’da yemin etmesine izin verilmeyen Merve Kavakçı, Ayşenur İslam’ın eltisi.

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın, bir kardeşi aynı bakanlıkta müsteşar yardımcısı oldu, diğer kardeşi bir kardeşi Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (BTK) Başkanlığı'nı yürütüyor.

İBRAHİM ER

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başbakanken kuzenlerinden İbrahim Er, Danıştay üyeliğine atanmıştı. 2000 yılına kadar öğretmenlik ve okul müdürlüğü yapan Er, 2000-2003 yılları arasında Bingöl'de ilköğretim müfettişliği yapmış ve sonrasında Erdoğan'ın başbakanlığıyla birlikte kariyer basamaklarını tırmanmaya başlamıştı. 

2003 yılında Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü'ne Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Er, 2007 yılında ise MEB İlköğretim Genel Müdürlüğü koltuğuna oturmuştu. 12 Eylül 2010'daki referandum sonrasında yüksek yargının yapısında yapılan değişiklikler Er'e 2011'de Danıştay'ın kapıları açmıştı.

MEHMED ÖZKAN

-Boğaziçi Üniversitesi rektör atamasında da nepotizm belirleyici oldu. Üniversitede yapılan seçimlerde 403 öğretim üyesinin 348'inin oyunu Prof. Gülay Barbarosoğlu alırken, ikinci sırada 40 oy ile Prof. Dr. Vedat Akgiray yer aldı. Buna karşın Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerde aday olmayan Prof. Mehmed Özkan’ı rektör olarak atadı. 

Prof. Mehmed Özkan kim miydi? 
Tabi ki bir AKP'linin kardeşi; AKP Eskişehir Milletvekili ve MKYK Üyesi Prof.EmineNur Günay, Mehmed Özkan atanmasının ardından Özkan'ın fotoğrafını Twitter'dan paylaşarak “Prof. Dr. Mehmed Özkan, kardeşim” diye yazmıştı.

-AKP Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam'ın eşi Serdar Çam da Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığı yapmaktadır.

“AİLE SAADETİNİ” AKP’Lİ VEKİL AYETLE SAVUNMUŞTU

Murat Emir, AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’in Adıyaman’da yayın yapan Mercan TV’de 2015 yılının Ocak ayında katıldığı bir programda sarf ettiği sözleri de hatırlattı. 

Metiner canlı yayında sunucunun “AKP’li bakan ve vekil yakınlarının torpille devlet kadrolarına atandığı” yolundaki iddialarını, “Cuma namazına gittiğimizde her hafta hutbede ‘akrabalarını koru kolla’ ayeti okunur.” sözleri ile açıklamıştı.

Bu sözleri hatırlatan Emir, “Böylesine de yüzü kızarmayan bir anlayışla karşı karşıyayız. Bizim dinimizi böylesine bir çirkinliğe alet etmelerini de şiddetle kınıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünya yı bu köpek yönetsin..! Sosyal Medyayı Sallayan Hayır Cevabı.. ŞOK TEK TEK DEŞİFRE OLMAYA BAŞLADILAR! Akp'lilerin Ülke Üzerindeki Oynadığı Oyunun Kanıtıdır Bunlar! LÜTFEN PAYLAŞALIM... Abdullatif Şener: AKP'li milletvekilleri ve bakanların yarısı sandıkta hayır oyu verecek...Peki kim onlar?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan canlı yayında kendini peygambere benzetti