Türk Cemaatleri Kabe'de çatıştı

1372 izlenme 28 Nisan 2017
Reklamlar

Umre yapmak üzere Mekke'ye giden Fatih Medreseleri üyeleri ile KIYAMDER’in kavgasında 8 kinin yaralandı.


İsmailağa Cemaati’ne bağlı iki farklı grup Mekke’de birbirine girdi. Umre yapmak üzere Mekke'ye giden Fatih Medreseleri üyeleri ile KIYAMDER’in kavgasında 8 kişinin yaralandığı ifade edildi. Kavga 25 Nisan akşamı, Kabe’ye bir km uzaklıktaki otel önünde gerçekleşti. Odatv’nin edindiği bilgilere göre, İsmailağa Cemaati’nin Mekke’deki kavgası sonrasında Dışişleri Bakanlığı devreye girdi ve Fatih Medreseleri isimli grup Medine’ye gönderildi.


Fatih Medreseleri yaptığı açıklamada, Emre Altınkum önderliğindeki KIYAMDER üyelerinin kendilerine saldırdığını iddia etti. KIYAMDER ise, "Kutsal topraklarda dahi fitne ateşini körüklemekten geri durmayan Masum bayraktar ve müntesipleri kirli hesapları uğruna kendilerinden beklendiği gibi hiç bir zaman tasvip etmediğimiz görüntüler oluşmasına sebebiyet vermişlerdir.” ifadelerini kullanarak, Fatih Medreseleri’ne itibar edilmemesi gerektiği söylendi. Odatv’nin edindiği bilgilere göre, Fatih Medreseleri’nden bir grup bu akşam, Mekke’deki kavgada yaralananları karşılamak için Atatürk Havalimanı’na gidecek.

İsmailağa Cemaati lideri Mahmud Ustaosmanoğlu’nun yakınındaki isim ve Marifet Derneği Yönetim kurulu üyesi Şefik Kocaman'ın Fatih Çarşamba’da bıçaklı saldırıya uğraması sonrasında da KIYAMDER ismi gündeme gelmişti. Saldırı sonrasında Marifet Derneği yaptığı açıklamada, saldırganın KIYAMDER üyesi olduğunu ve derneğin Cübbeli Ahmet Hoca’ya yakın durduğunu öne sürmüştü.

Odatv.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Valilikten 19 Mayıs yasağı BU GÖRÜNTÜLER BÜYÜK TEPKİ TOPLADI.. AKP'li Başkan'dan polise: Alın şu 'hayır'cıyı! BU GENÇLERİN VİDEOSU İZLENME REKORU KIRIYOR. Alman kanalı Gaziantep de işidin kadınları pazarlama görüntülerini ortaya çıkardı.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ÜNLÜ FENOMEN FECİ ŞEKİLDE HAYATINI KAYBETTİ