Ana Sayfa
30 Haziran 2017 ( 116 izlenme )
Reklamlar

ÜMİT ÖZDAĞ'dan ERDOĞAN'a ÇARPICI UYARI!..

ÖZDAĞ: ERDOĞAN'I UYARIYORUM, PARTİ ORDUSUYLA TÜRKİYE SAVUNULAMAZ

Ümit Özdağ, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

 Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, Türk ordusunun parti ordusuna dönüştürüldüğünü iddia ederek “Erdoğan'ın Türk ordusunu parti ordusuna getirme isteği ordumuzun Balkan Savaşı öncesinde olduğu gibi içten çökerten bir ortama sürükler. Parti ordusu kurma girişimi Türk milleti ve devletine karşı işlenen bir suçtur ve bu yanlıştan geri dönülmeli" dedi.

"TSK ESKİŞEHİR-KÜTAHYA MUHAREBELERİNDEN  BU YANA EN BÜYÜK KRİZ DÖNEMİNDEN GEÇİYOR"

Bağımsız Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Türk ordusunun AKP'nin ordusu haline getirilmeye çalışıldığını savundu.

AKP'nin iktidara geldiği günden bu yana Türk ordusuna zarar verdiğini ve vermeye devam ettiğini ileri süren Ümit Özdağ "AKP önce FETÖ ile iş birliği yaparak askeri vesayeti kaldırma yalanıyla Türk ordusuna karşı Ergenekon ve Balyoz gibi operasyonlarla ağır darbeler indirmiştir. 15 Temmuz sonrasında AKP iktidarı Türk ordusunu zayıflatmaya devam ediyor Ordunun kurumsal yapısı dağıtıyor, emir komuta birliğini ortadan kaldırıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri Eskişehir-Kütahya Muharebelerinden bu yana

 geçtiği en büyük kriz döneminden geçiyor. Bunun sonucunda da işler iyi gitmiyor. 

"UYARIYORUM"

"Erdoğan ve hükümeti uyarıyorum. Fırat Kalkanı bölgesinde dahi işler politik bir hedef olmamasından dolayı iyi gitmiyor. El Nusra gibi örgütler bu bölgede gittikçe güç kazanıyorlar. 15 Temmuz sonrasında Erdoğan'ın açık hedefi haline gelen Türk ordusunun parti ordusuna dönüştürülmeye çalışıldığını görüyoruz."

MİLLİ SAVUNMA PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ KİM"

"İlk hamlesi Tarım Bakanlığı Personel Genel Müdürü Nizamettin Ekinci'nin Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne Eylül 2016'da atanması oldu. Nizamettin Ekinci, 2007 ve 2011'de AKP'nin Diyarbakır aday adayı. Göreve geldiği günden bu yana  askeri personeli zorlayan ve aşağılayan tavrında ısrar ediyor. Nizamettin Ekinci döneminde Tarım Bakanlığında FETÖ'cü örgütlenme çok oldu." diye konuştu.

"TÜRK ORDUSUNU PARTİ ORDUSUNA ÇEVİRME  İSTEĞİ ORDUYU İÇTEN ÇÖKERTEN BİR ORTAMA SÜRÜKLER"

Ümit Özdağ, Subay Terfi Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle terfi işlemlerinin Genelkurmay Başkanlığından alınarak Milli Savunma Bakanlığına bağlandığını anımsatan Özdağ, şöyle konuştu:

"TERFİLER MİLLİ SAVUNMADA"

"Artık terfiler Milli Savunma Bakanlığının eş güdümünde olacak ve Yüksek Askeri Şura'ya bu şekilde sunulacaktır.  Erdoğan'ın bir parti ordusu, Saddam benzeri bir devrim muhafızları ordusu kurma çabalarının başka bir boyutu da personel temin komisyonları oluşturuyor. "

PARTİ ORDUSUYLA TÜRKİYE SAVUNULAMAZ"

"Türkiye'yi parti ordusu ile savunmak mümkün değildir. Ancak milli bir ordu tarafından savunulabilir. Türk ordusunu Erdoğanotokrasi rejiminin muhafızları yapma projesi gaflet ve dalaletten ibarettir. Erdoğan'ın Türk ordusunu parti ordusuna çevirme  isteği ordumuzun Balkan Savaşı öncesinde olduğu gibi içten çökerten bir ortama sürükler. Parti ordusu kurma girişimi Türk milleti ve devletine karşı işlenen bir suçtur ve bu yanlıştan geri dönülmeli ve TSK milli ordu olması için gereken önlemler alınmalıdır." 

Kaynak: DHA/ gerçekgündem.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yürüyen Merdiven Duası Akşener Canlı Yayında Son Anket Sonucunu Açıkladı! İşte Atatürk'ü ve Cumhuriyet'i anlatan o mükemmel video! Bu videoyu herkese ulaştırmak için paylaşalım! Siirt’te demokrasi nöbetinde ‘Mustafa Kemal’in askeriyiz’ sloganı