Ana Sayfa
04 Mayıs 2017 ( 1413 izlenme )
Reklamlar

Veli Ağbaba'dan GÜNDEMİ SARSACAK İDDİA!

KERKÜK'Ü EVET KARŞILIĞINDA BARZANİ'YE PEŞKEŞ ÇEKTİLER

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağababa, Kerkük'ün referandumda 'evet' karşılığında peşmergebaşı Barzani'ye peşkeş çekildiğini iddia etti.


Fransız Le Figaro gazetesine küstah açıklamalarda bulunan Peşmerge reisi Mesud Barzani'ye 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'dan sert tepki geldi.

Ağbaba, "Anlaşılan o ki referandumda 'evet' karşılığında Türkmen şehri Kerkük, Barzani'ye teslim edildi" dedi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Barzani'nin çıkışlarına ne tepki vereceğini merak ettiğini ifade eden Ağbaba, şunları söyledi: 

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden izin alınmadan Kerkük'te kimse sözde Kürdistan bayrağı asamaz ve bağımsızlıktan söz edemezdi. Anlaşılan o ki; Barzani, Türkiye'ye geldiğinde bunun pazarlığı yapıldı. Başkanlık sistemine 'evet' karşılığında sözler verildi.Yaşananlar durumu daha net ortaya koyuyor. Bu duruma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a her türlü desteği veren Devlet Bahçeli ne diyecek, çok merak ediyorum."

Türkmen şehri Kerkük'ün Barzani'ye peşkeş çekilmesinin kabul edilemez olduğunu aktaran CHP'li Ağbaba, AKP ve Barzani arasındaki anlaşmanın referandum öncesi Barzani'nin Türkiye ziyaretine dayandığına dikkat çekerek sözlerini şöyle tamamladı: 

BAHÇELİ'DEN SES YOK"

"Biz daha önce 'Halayın bir ucunda Barzani, bir ucunda Bahçeli var' derken MHP'nin sözcüleri bize kızıyordu. Yaşanan tabloya şimdi iyi baksınlar. Ne hükümetten ne de MHP yönetiminden ses çıkmıyor. Sözde Kürdistan çıkışları neden şimdi arttı? Bunu Türkiye Cumhuriyeti'nin her bireyi sormalı. Net olan bir şey var ki; sözler daha önce verilmiş, anlaşma sağlanmış."

Kaynak:yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

IŞIK OKULLARINDAN MUHTEŞEM BİR 23 NİSAN GÖSTERİSİ ! GÖZLERİMDEN YAŞ GELDİ ! FLAŞ!.. Halaçoğlu Mustafa Armağan'ı FENA SİLKELEDİ!.. Neye evet dediğini bilmeyenler için Sinan Ogan gayet anlaşılır bir video hazırlamış Kesinlikle İzlenmesi Gereken Bir Video. Türkan Saylan FETÖ'yü 18 Yıl Önce Bakın Nasıl Anlatmış.