YSK ÜYESİNDEN YSK'YA KURŞUN GİBİ YANIT!..

1154 izlenme 20 Nisan 2017
Reklamlar
YSK’da oy çokluğuyla verilen karara muhalif kalan tek isim Cengiz Topaktaş, itiraz kararını "Anayasa ihlali var" sözleriyle açıkladı.

Referandumda usulsüzlük yapıldığına dair yapılan itirazların tamamı YSK (Yüksek Seçim Kurulu) tarafından reddedildilmişti. YSK kurulunu oluşturan 11 üyenin 10'u itirazları kabul etmezken, 1 üye ise seçimlerin yenilenmesi konusunda görüş bildirmişti. 

Seçimin yenilenmesini isteyen YSK üyesi Cengiz Topaktaş, kararının gerekçesine "Oyların mühürsüz olması referandumu yargı denetiminden çıkarır. 98. ve 101. maddelerde seçmen pusulası ve zarfların mühürlü olması şartı vardır. Anayasanın 79. maddesi, seçimlerin yargı denetiminde yapılacağını hüküm altına almıştır. Burada Anayasa'nın ihlali söz konusudur" şeklinde muhalefet şerhi koydu.

Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

EVET ÇAĞRISI YAPAN KİRVESİNE MESAJINI ALDIM DİYEREK CEVAP VERDİ SOSYAL MEDYAYI SALLADI Şener Şen: Siyasette seviye o kadar düştü ki, 'racon kesme' diye bir şey var Gazeteci İsmail Küçükkaya ile Avukat Fidel Okan'a 5 yıla kadar hapis istemiyle dava! Numan Kurtulmuş'un ortaya çıkmasını istemediği video. Kesinlikle izleyin.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İmam Camide Erdoğan'ın Mitingine Çağrı Yaptı, Cemaat ayaklandı ORTALIK KARIŞTI!..
http://cdn00.vidyomani.com/c/7/0/1/ysk-uyesinden-ysk-ya-kursun-gibi-yanit/index.html#fb