YSK'YA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR... EKRANLARDA GÖRÜLMEYEN PROTESTOLAR...

1690 izlenme 17 Nisan 2017
Reklamlar
YSK'ye tepkiler çığ gibi büyüyor, yurttaşlar sokakta: 

Çok sayıda ihlalin yaşandığı ve YSK'nin skandal kararının damga vurduğu referandum sonuçlarına tepki gösteren yurttaşlar ülkenin bir çok yerinde sokağa çıkıyor. İzmir'de referandumdaki şaibeleri protesto edenlere polis müdahale etti. Müdahalede 10 kişi gözaltına alındı.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) skandal kararı ve oylama sırasında yaşanan birçok şaibe ile sonuçlanan referandumun ardından Türkiye'nin her yerinde sokağa çıkma çağrıları yapıldı.

Dün 'hayır' oyu kullanan yurttaşlar tarafından yapılan tencere tava eylemleri bugün de yurdun birçok noktasında devam edecek.

İZMİR

İzmir Bornova'da YSK'nin skandal kararı ve oylamadaki şaibeleri protesto edenlere polis müdahale etti. Müdahalede 10 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

İSTANBUL

İstanbul Kadıköy'de yurttaşlar toplanmaya başladı. Kitle "Bu seçim meşru değildir, HAYIR biz kazandık" sloganları atılıyor.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cem Yılmaz'dan flaş referandum mesajı HALK ARENASINDA BÜYÜK TEPKİ!... TÜRKİYE AYAKTA!.. BU GÖRÜNTÜLER BÜYÜK TEPKİ TOPLADI.. AKP'li Başkan'dan polise: Alın şu 'hayır'cıyı! İşte Atatürk'ü ve Cumhuriyet'i anlatan o mükemmel video! Bu videoyu herkese ulaştırmak için paylaşalım!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Fatih Portakal canlı yayında açıkladı: ''Hayır diyeceğim Başbakan beni de tebrik etmeli''..