Yunanistan Eski Başbakanı Papadimos'a Bombalı Suikast Girişimi!

65 izlenme 25 Mayıs 2017
Reklamlar

Yunaniztan'ın eski Başbakanlarından Lukas Papadimos'a, posta yoluyla gönderilen bombayla saldırı düzenlendi. Papadimos'un ve korumasının durumunun ciddi olmadığı açıklandı.

2010-2012 yılları arasında Yunanistan'da Başbakanlık yapan Lukas Papadimos'a bombalı saldırı düzenlendi.

Eski başbakan, kendisine gönderilen zarfı aracında açtığı sırada patlama meydana geldi.

Patlamada Papadimos ve korumasının hafif şekilde yaralandığı bildirildi.

ZARFLI SALDIRILAR AVRUPA'NIN BAŞKA KENTLERİNDE DE YAPILMIŞTI

Zarflı saldırılar geçen mart ayında da Avrupa'nın çeşitli kentlerinde de düzenlenmişti.

15 Mart 2016'da Almanya'nın başkenti Berlin'de Maliye Bakanlığı'na patlayıcı madde içeren bir zarf gönderilmişti. Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble'ye gönderilen zarfın, "ciddi yaralanmaya" yol açacak şekilde düzenlendiği açıklanmıştı.

17 Mart'ta da Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Fransa'nın başkenti Paris'teki ofisine gönderilen bombalı zarfın patlaması sonucu bir kişi yaralanmıştı.

ATEŞ HÜCRESİ KOMPLOSU ÖRGÜTÜ ÜSTLENMİŞTİ

Her iki saldırıyı da "Ateş Hücreleri Komplosu" isimli anarşist bir Yunan örgüt üstlenmişti.

2008 yılında ortaya çıkan ve Yunanistan'da daha önce çok sayıda bombalı saldırı düzenleyen örgütün, 2010 yılında Almanya ve İtalya'daki AB binalarıyla Yunanistan'daki yabancı elçiliklere bombalı paket göndermesi üzerine, ABD Ateş Hücreleri Komplosu'nu 2011 yılında terör örgütleri listesine almıştı.

Ancak Papadimos'a yönelik saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

PAPADİMOS KİMDİR?

Lukas Demetrios Papadimos, eski Yunanistan başbakanı ve yunan ekonomisttir. 1994-2002 yılları arasında Yunanistan Merkez Bankasında müdürlük yapmış, daha sonra 2002-2010 yılları arasında da Avrupa Merkez Bankası Başkan yardımcılığını yapmıştır.

Papadimos, 2010-2012 yılları arasında da Yunanistan Başbakanlığı görevini yürütmüştü.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sosyal medya da yayılan bu video, cahil cesaretini bir kez daha gözler önüne serdi. İlber Ortaylı'ya kafa tutuyor. İstanbullulara korkutan uyarı: Aralık ayına kadar sürebilir Bakın kimmiş terörist! PAYLAAŞŞŞ Kılıçdaroğlu: Türkiye, parti devleti haline geldi! Partili olursan çocuklara tecavüz bile serbest!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Görüntüler ortaya çıktı.